1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Autostrada A1 na obwodnicy Częstochowy z nową nawierzchnią. Koniec utrudnień

Autostrada A1 na obwodnicy Częstochowy z nową nawierzchnią. Koniec utrudnień

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-11-10
Autostrada A1 na obwodnicy Częstochowy z nową nawierzchnią. Koniec utrudnień
Na A1 starą, betonową nawierzchnię rozebrano, wymieniono grunt podłoża i ponownie ułożono nową konstrukcję jezdni. Zdjęcia: GDDKIA
Zakończyły się prace naprawcze nawierzchni autostrady A1 w Konopiskach w ciągu obwodnicy Częstochowy. Prace prowadzone były w ramach gwarancji, przez wykonawcę odcinka Blachownia – Zawodzie.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych (GDDKIA) poinformowała o zakończeniu prac naprawczych nawierzchni autostrady A1, obwodnicy Częstochowy. Roboty prowadzone były od lipca w okolicy m. Konopiska. Zdeformowana nawierzchnia betonowa została zastąpiona nową z mieszanki mineralno-asfaltowej. Prace naprawcze zrealizował na swój koszt wykonawca odcinka A1 Blachownia – Zawodzie - firma Berger Bau.

Aktualne utrudnienia na autostradzie A1

Prace na A1 zakończyły się w czwartek (9 listopada), usunięto utrudnienia i przywrócono docelową organizację ruchu.

Szykuje się duży remont autostrady A1 pod Gdańskiem

Otwarcie trasy A1 Blachownia – Zawodzie na zasadach stałej organizacji ruchu miało miejsce 23 grudnia 2019 r. W 2020 roku, na odcinku o długości ok. 300 m, pojawiły się nierówności nawierzchni. Wykonawca w pierwszej kolejności wykonał doraźne zabiegi naprawcze. Następnie po naszym wezwaniu, przygotował program kompleksowej naprawy tego odcinka.

- Okres gwarancyjny nawierzchni na tym fragmencie autostrady wynosi 10 lat i będzie trwał aż do maja 2029 r. Zgodnie z warunkami kontraktowymi, będziemy dochodzić od wykonawcy wydłużenia czasu gwarancji na remontowanym odcinku o okres, w którym nie mógł być używany zgodnie z jego przeznaczeniem – dodają drogowcy.

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A1 Jak dojadę - Blachownia Jak dojadę - Częstochowa