• Facebook - conadrogach
Będą kolejne kładki dla pieszych nad Zakopianką
Powstaną jeszcze dwie nowe kładki dla pieszych nad Zakopianką (DK7). Zdjęcia: GDDKiA

Dwie nowe kładki dla pieszych powstaną nad Zakopianką (droga krajowa nr 7) w Głogoczowie i Jaworniku. Firmy zainteresowane mogą składać oferty.

- Do 21 czerwca 2016 r. firmy mogą składać oferty do przetargu na budowę dwóch kładek dla pieszych, nad drogą krajową nr 7 ( Zakopianką ) w Głogoczowie i Jaworniku, przy czym jeden wykonawca może składać ofertę na jeden obiekt. Obiekty powstaną w ramach programu: „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie małopolskim”. O bezpieczne przechodzenie przez ruchliwą drogę w tych miejscach zabiegali mieszkańcy i samorządowcy – zaznacza krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. GDDKiA oczekuje, że każda z kładek zrealizowana zostanie w ciągu maksymalnie 423 dni, a najlepiej w ciągu roku od daty podpisania umowy.

Kładka dla pieszych nad Zakopianką w ciągu DK7

Kładka nad Zakopianką w Głogoczowie będzie miała 71,25 m długości i 10,50 m szerokości całkowitej. Konstrukcję nośną stanowił będzie łuk stalowy. Do łuku w dwóch miejscach, w części środkowej podwieszony zostanie pomost. Oprócz schodów zaprojektowano po obydwu stronach windy, które umożliwią wszystkim osobom przejście kładką na drugą stronę drogi. Inwestycja obejmuje też budowę dojść do kładki wraz z poboczami oraz przebudowę i budowę infrastruktury towarzyszącej.

Kładka w Jaworniku, w km 691+220, o rozpiętości teoretycznej 41 m i długości całkowitej 57,97m i szerokości całkowitej 9,32 m i konstrukcji belkowej oprócz schodów także miała będzie windy po obydwu stronach. Ustrój nośny obiektu stanowić będą dwie blachownice stalowe o wysokości 160 cm a pomost płyta żelbetowa umieszczona pomiędzy blachownicami.

Kładki są tak zaprojektowane, aby ich konstrukcje były łatwe w montażu i technologia robót prosta w realizacji, przy zminimalizowaniu utrudnień dla użytkowników drogi krajowej nr 7.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: