1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Będą korki na A8 – obwodnicy Wrocławia. Wszystko przez remont dylatacji na moście AOW

Będą korki na A8 – obwodnicy Wrocławia. Wszystko przez remont dylatacji na moście AOW

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-07-07
Będą korki na A8 – obwodnicy Wrocławia. Wszystko przez remont dylatacji na moście AOW
Most Rędziński w ciągu autostrady A8 - obwodnicy Wrocławia. W lipcu br. przejdzie wymianę dylatacji. Zdjęcia: GDDKIA
Olbrzymie utrudnienia na A8 – autostradowej Obwodnicy Wrocławia już od poniedziałku 8 lipca. Kierowcy muszą liczyć się z dużymi korkami. Wszystko przez wymianę dylatacji na północnym odcinków autostrady A8, zaraz za węzłem Wrocław Stadion. Prace prowadzone będą w dzień i obejmą odcinek z mostem przez Odrę. Co gorsza, od połowy lipca na węźle Wrocław Stadion nie wjedziemy na AOW w kierunku Warszawy.

Co się dzieje na A8 Autostradowej Obwodncy Wrocławia? 

Uwaga kierowcy od poniedziałku 8 lipca duże utrudnienia na północnym odcinku A8 Autostradowej Obwodnicy Wrocławia (AOW). Drogowcy ruszają z wymianą dylatacji na moście przez Odrę.

- Od poniedziałku 8 lipca br. ruszają prace przy wymianie dylatacji na obiekcie mostowym WA-19 na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia (AOW), na jezdni w kierunku Warszawy zaraz za węzłem Stadion (w kierunku węzła Wrocław Północ) – podał wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Prace będą prowadzone w dzień, przez co kierowcy muszą wziąć pod uwagę duże utrudnienia w ruchu, trzeba będzie zwolnić, a w godzinach szczytów komunikacyjnych z pewnością będą tworzyć się korki. Wyłączone z ruchu będą dwa pasy jezdni w stronę Warszawy. Jak wyjaśniają drogowcy, prace przy wymianie dylatacji odbywać się będą w porze dziennej, ponieważ tego wymaga technologia robót.

Wszystkie aktualne utrudnienia na A8 - Autostradowej Obwodnicy Wrocławia

Prace podzielono na dwa etapy, dla których wstępnie założono następujące terminy i zakres utrudnień:

I etap rozpocznie się od poniedziałku 8 lipca i może potrwać do 9 dni. Na czas tych robót z ruchu wyłączone będą pas wolny i pas awaryjny. Wykonawca przystąpi do demontażu części uszkodzonej dylatacji, a następnie do montażu nowej.

Zdecydowanie więcej utrudnień wystąpi w kolejnym, II etapie, który rozpocznie się w trzecim tygodniu lipca br. i może potrwać do 8 dni. Wyłączone z ruchu będą pasy szybki i środkowy. Podobnie jak w pierwszym etapie, najpierw nastąpi demontaż pozostałej części uszkodzonej dylatacji, a następnie montaż nowej. Etap ten będzie dodatkowo wymagał wyłączenia z użytkowania łącznicy wjazdowej na AOW z węzła Wrocław Stadion w kierunku Warszawy. Sugerowany wjazd na AOW będzie możliwy poprzez węzeł Lotnisko lub inne węzły.

Kiedy koniec remontu na A8 – obwodnicy Wrocławia?

Przywrócenie stałej organizacji ruchu planowane jest w ostatnim tygodniu lipca br. Jednocześnie wykonawca deklaruje, że w przypadku sprzyjających warunków atmosferycznych poszczególne etapy prac mogą zostać skrócone. Wymiana dylatacji na jezdni autostrady A8 zakończy utrudnienia, a prace wykończeniowe będą prowadzone już tylko pod obiektem.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A8 Jak dojadę - Wrocław