1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Będą MOP-y na drodze S17, obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego

Będą MOP-y na drodze S17, obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-04-12
Będą MOP-y na drodze S17, obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego
Droga S17, obwodnica Tomaszowa Lubelskiego w okolicy planowanej budowy MOP-ów. Zdjęcia: GDDKIA
Powstaną Miejsca Obsługi Podróżnych na oddanej do ruchu obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego w ciągu drogi ekspresowej S17. Zaprojektowaniem i budową pary Miejsc Obsługi Podróżnych Jeziernia Wschód i Zachód zajmie się Budimex.

- Podpisaliśmy umowę na zaprojektowanie i budowę pary Miejsc Obsługi Podróżnych Jeziernia Wschód i Zachód. MOP-y będą zlokalizowane na obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego w ciągu drogi ekspresowej S17. Inwestycję zrealizuje Budimex. Wartość umowy to 63,7 mln zł – poinformował lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.


Pierwsza autostrada w Lubelskim. W budowie A2 do Białej Podlaskiej

W ramach zadania powstanie para MOP-ów o funkcjach podstawowych z infrastrukturą towarzyszącą, oświetleniem, drogami dojazdowymi i urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego. Na MOP-ach kierowcy będą mieli do dyspozycji miejsca postojowe dla pojazdów ciężarowych, osobowych oraz autokarów, budynki sanitarne z toaletami, prysznicem i pomieszczeniem dostosowanym do opieki nad małymi dziećmi, a także wiaty piknikowe oraz place zabaw. Zarezerwowany zostanie też teren pod budowę stacji ładowania pojazdów elektrycznych, jak również stanowisk dla służb pełniących obowiązki kontrolne.

Budimex ma 30 miesięcy na realizację inwestycji od momentu podpisania umowy, nie wliczając okresu zimowego. Drogowcy zakładają, ze złożenie wniosku o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) planowane jest w przyszłym roku.

Kiedy budowa drogi S17 Lublin – Hrebenne?

Obwodnica Tomaszowa Lubelskiego w ciągu drogi S17

Obwodnica Tomaszowa Lubelskiego w ciągu drogi S17. Zdjęcia: GDDKIA

Obwodnica Tomaszowa Lubelskiego to odcinek drogi ekspresowej S17 Piaski - Hrebenne. Od 2021 roku nowa trasa (początkowo jednojezdniowa) omija miasto od wschodniej strony. W sierpniu 2023 r. zakończyła się dobudowa drugiej jezdni obwodnicy i stała się ona częścią drogi ekspresowej S17.

 

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S17 Jak dojadę - Tomaszów Lubelski