Będzie dokumentacja dla węzła na DK7 od Krakowa do Góry Libertowskiej
Kolejny etap rozbudowy DK7 (Zakopianki). Powstanie dwupoziomowy węzeł od granicy miasta Krakowa do przejścia dla pieszych na terenie Libertowa. Zdjęcia: GDDKIA

Rozpoczyna się opracowanie dokumentacji niezbędnej do wybudowania węzła i przejścia podziemnego w Libertowie, na DK7 ( Zakopiance). Wybrano ofertę złożoną przez konsorcjum firm z Krakowa : MPRB Sp. z o.o. – lider i MP-Mosty Sp. z o.o. – partner i podpisano umowę.

W ramach rozbudowy drogi krajowej DK7 (Zakopianki) od granicy miasta Krakowa do przejścia dla pieszych na terenie miejscowości Libertów (na Libertowskiej Górze) przewidywana jest budowa dwupoziomowego węzła oraz przejścia podziemnego. Wykonawca ma opracować dokumentację projektową do studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego, z elementami koncepcji programowej i uzyskać decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji. Przygotować trzeba też mapy do celów projektowych, studium geologiczno-inżynierskie i uzyskać opinię geotechniczną. 

Czas wykonanie zadania przez konsorcjum wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej określany jest na 29 miesięcy. Koszt dokumentacji wyniesie 1.161.120,00 złotych brutto.

Inwestycja ta ma poprawić bezpieczeństwo i płynność ruchu. Wg. Generalnego Pomiaru Ruchu z 2015 r. DK7 na odcinku od Krakowa przez Libertów do Głogoczowa średnio na dobę przejeżdżało prawie 49 tys. pojazdów i obserwowany jest stały wzrost ruchu.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: