Będzie remont północnej wylotówki z Wrocławia – DW342
Skanska przebuduje wrocławskie ulice w ciągu drogi wojewódzkiej nr 342. To trasa wylotowa w kierunku Obornik Śląskich. Zdjęcia: Skanska

Przed wakacjami przebudowa drogi wylotowej z Wrocławia w kierunku Obornik Śląskich – drogi wojewódzkiej nr 342. Wyremontowana zostanie nawierzchnia ulic Obornickiej, Pełczyńskiej, Zajączkowskiej i Pęgowskiej. Powstaną nowe chodniki, ścieżka rowerowa i oświetlenie. Przebudowana zostanie także pętla autobusowa.

Najlepszą ofertę w przetargu złożyła firma Skanska, która chce zrealizować inwestycję za blisko 76 milionów złotych. Podpisanie umowy planowane jest na przełomie maja i czerwca.

– Na odcinku ponad 5 km powstaną nowe chodniki, przejścia dla pieszych, ścieżki rowerowe. Przy okazji dalej zostaną pociągnięte kanalizacja sanitarna i sieć gazowa – wymienia Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji. Na realizację prac wykonawca będzie miał dwa lata od momentu podpisania umowy.

Na trasie wylotowej z Wrocławia w kierunku Obornik Śląskich zmienią się gruntownie fragmenty czterech ulic.

  • Obornickiej: na odcinku od skrzyżowania z ul. Bałtycką do skrzyżowania z ul. Bezpiecznej;

  • Pełczyńskiej: na odcinku od ul. Kominiarskiej (łącznie ze skrzyżowaniem) do skrzyżowania z ul. J. Nowaka Jeziorańskiego (rondo W. Kielara – bez skrzyżowania);

  • Zajączkowskiej: na odcinku od ul. Kminkowej do ul. Pęgowskiej;

  • Pęgowskiej, na odcinku od ul. Zajączkowskiej do ul. Zarzecze we Wrocławiu.

Ulice po zakończeniu inwestycji przede wszystkim będą miały nową nawierzchnię poza tym drogowcy przebudują skrzyżowania, przepusty, zatoki przystankowe, zjazdy na prywatne posesje, przejścia dla pieszych, powstanie nowe oświetlenie. Inwestycja zakłada też budowę chodników i tras rowerowych.

 

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

ls42
2019-05-23 22:05
A ulica Pomorska w fatalnym stanie i to od lat. Czy nie szkoda miejskiego taboru? Czy na skrzyżowaniu ulicy Obornickiej z ulicą Bezpieczną będzie sygnalizacja świetlna bo już teraz trudno wyjechać, a jak zakończą budowę wielkiego osiedla NOWE MIASTO RÓŻANKA to już będzie bardzo kiepsko na tym skrzyżowaniu.
kon
2019-05-22 23:04
od lat nowa wylotówka na Oławę / Brzeg leży i kwiczy a ci robią na oborniki

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: