1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Berlinka: Znikną betonowe płyty na DK22 koło Tczewa

Berlinka: Znikną betonowe płyty na DK22 koło Tczewa

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2022-08-14
Berlinka: Znikną betonowe płyty na DK22 koło Tczewa
Rozbudowa 5,6 km odcinka DK22 koło Tczewa wyniesie ponad 115 mln zł. Zdjęcia: GDDKIA
Ruszają prace budowlane przy rozbudowie ok. 5,6 km drogi krajowej nr 22 (popularnie zwanej Berlinką) w okolicach Tczewa. W ramach zadania na odcinku pomiędzy Knybawą a Gnojewem zostaną rozebrane dotychczasowe płyty betonowe, zastąpi je nowa konstrukcja drogi.

Rozbudową DK22 Knybawa – Gnojewo zajmie się firma Porr. Wartość umowy to ok. 115,4 mln zł.

W ramach prac zostaną rozebrane dotychczasowe płyty betonowe i w to miejsce wybudowana zostanie nowa konstrukcja drogi. Na jej dwóch odcinkach przekrój trasy będzie miał układ 2+1, tj. po dwa pasy w jednym kierunku i jeden pas w przeciwnym, by umożliwić bezpieczne wyprzedzanie innych pojazdów. Zostaną również przebudowane skrzyżowania. W Kończewicach, na skrzyżowaniu z drogami do Mątowów i Lisewa, będzie zainstalowana sygnalizacja świetlna. Dla zapewnienia skomunikowania przyległych terenów powstaną drogi serwisowe. Na zmianach zyskają też piesi i rowerzyści - wzdłuż całego odcinka zostanie zbudowana ścieżka pieszo-rowerowa. Ponadto przy drodze zostanie przebudowany układ odwodnienia, oświetlenia drogowego oraz zbudowany będzie kanał technologiczny. Przebudowane zostaną także przepusty pod drogą krajową.

Droga S6: Trasa Kaszubska z Gdyni niemal gotowa. Siedem odcinków w projektowaniu

Wykonawca będzie miał 19 miesięcy na realizację kontraktu od podpisania umowy (12 sierpnia br.). Nie uwzględnia to okresów zimowych, co oznacza, że prace powinny zakończyć się we wrześniu 2024 r.

Przypominamy, ze prace projketowe prowadzone są dla kolnego odcinka Berlnki. W lutym br. drogowcy podpisali umowę na wykonanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy DK22 na odcinku Fiszewo - Elbląg z obwodnicą Jegłownika. Planowany termin realizacji rozbudowy odcinków DK22 Fiszewo - Jegłownik i Jegłownik - Elbląg to lata 2024-26, natomiast realizacja obwodnicy Jegłownika w systemie projektuj i buduj przewidziana jest na lata 2024-28.

Berlinka. W projektowaniu DK22 na trasie Elbląg – Malbork z obwodnicą Jegłownika

Rozbudowa DK22 Elbląg - Fiszewo - trwa projektowanie

Rozbudowa DK22 Elbląg - Fiszewo - trwa projektowanie. Mapa: GDDKIA


Droga krajowa nr 22 o długości ok. 460 km łącząca granicę państwa z Niemcami w miejscowości Kostrzyn nad Odrą, województwo lubuskie z Elblągiem, województwo warmińsko-mazurskie. Droga biegnie przez miejscowości Gorzów Wielkopolski, Strzelce Krajeńskie, Dobiegniew, Człopa, Wałcz, Jastrowie, Człuchów, Chojnice, Czersk, Czarna Woda, Zblewo, Starogard Gdański, Swarożyn, Malbork. Fragment DK22 jest częścią dawnej autostrady mającej łączyć Berlin z Kaliningradem nazywanej Berlinką.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 22 Jak dojadę - Tczew