Białystok: Umowa na budowę ulicy Sitarskiej podpisana
Powstanie przedłużenie ul. Sitarskiej w Białymstoku. Zapewni ono połączenie osiedli Dziesięciny i Białostoczek oraz sprawniejszy dojazd do centrum. Zdjęcia: UM Białystok

Startuje budowa przedłużenia ulicy Sitarskiej w Białymstoku . To inwestycja oczekiwana przez mieszkańców. Ułatwi dojazd z Dziesięcin i okolicznych osiedli do centrum miasta.

Zgodnie z podpisaną umową przedłużenie ulicy Sitarskiej wybuduje Konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Eksploatacji Ulic i Mostów Sp. z o.o. z Białegostoku i TRAKCJA PRKiL S.A. z Warszawy. Przedsiębiorstwo wyceniło koszty inwestycji na ok. 34,8 mln zł. To mniej niż założono w budżecie. Na realizację zadania będzie miało 15 miesięcy.

Przedłużenie Sitarskiej połączy osiedla Dziesięciny i Białostoczek. Skorzystają też mieszkańcy Wysokiego Stoczku i Antoniuka, bo będą mieli łatwiejszy dojazd do centrum miasta. Dzięki tej drodze zostanie odciążona ulica Antoniukowska i wiadukt na J. H. Dąbrowskiego.

W ramach inwestycji wybudowany zostanie 900-metrowy odcinek nowej drogi. Będą dwie jezdnie i po dwa pasy ruchu w każdą stronę, do tego dwustronna droga rowerowa, szerokie chodniki. Nad torami zostanie wybudowana estakada. Powstanie też rondo u zbiegu z ul. Radzymińską oraz sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. Świętokrzyską.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: