Blokada autostrady A2 i ulic Warszawy. Protestują taksówkarze
Zablokowana autostrada A2 koło Warszawy - poranek 08.04. Zdjęcia: GDDKIA

Dzisiaj od godzin porannych rozpoczął się strajk na autostradzie A2 koło Warszawy. Taksówkarze blokują pas ruchu prowadzący do stolicy. Kierowcy stoją w korkach lub poruszają się z bardzo małą prędkością. Strajkujący zapowiadają, że będzie to jeden z największych protestów kierowców i od 10 rano planują blokadę ulic w stolicy.

Taksówkarze z całego kraju od wczesnych godzin porannych zgromadzili się na autostradzie A2 pod Warszawą. O godzinie 6 rano utworzona została blokada A2 w kierunku Warszawy. Kierowcy taksówek poruszają się bardzo wolno. Na A2 od Grodziska Maz. i ]DK7 od Palmir w kierunku Warszawy występuje duże spowolnienie ruchu. Później protestujący mają przenieść się na ulice w centrum Warszawy.

Jakie ulice Warszawy czeka paraliż w związku z protestem taksówkarzy?

Na godzinę 10.00 zaplanowane jest zgromadzenie przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w Al. Ujazdowskich, a następnie zebrani przemaszerują Alejami Ujazdowskimi do placu Trzech Krzyży. Po drodze zatrzymają się przed gmachem Ministerstwa Sprawiedliwości i Ambasady USA. Sprzed Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii wrócą tą samą trasą przed siedzibę premiera. W czasie zgromadzenia i przemarszu ruch kołowy na jego trasie może być wstrzymany – informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie.

We wtorek, 9 kwietnia, o godz. 10.00 zgromadzenie rozpocznie się przed halą „Torwar” przy ul. Łazienkowskiej. Następnie jego uczestnicy przejdą ulicami Łazienkowską, Myśliwiecką, Górnośląską, Piękną i Alejami Ujazdowskim przed Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

Strajk ma związek z nowelizacją ustawy o transporcie, która pozwala legalnie działać przewoźnikom typu Uber, Taxify czy Bolt. Według zapowiedzi strajk ma trwać aż do spełnienia postulatów.

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Jan
2019-04-09 06:09
Rozumiem rozgoryczenie i to, ze strajkują. Jednak blokowanie autostrad i ekspresówek powinno być bezwzględnie zakazane! Są one po prostu zbyt ważne! Niech blokują inne drogi.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: