• Facebook - conadrogach
Budimex z umowami na S3 Brzozowo - Rzęśnica
Podpisano umowy na realizację odcinków S3 na północ od Szczecina: Brzozowo - Rzęśnica. Prace zrealizuje Budimex. Zdjęcia: GDDKIA

Umowy na realizację dwóch odcinków drogi ekspresowej S3 w województwie zachodniopomorskim Brzozowo - Miekowo i Miękowo - Rzęśnica zawarto z firmą Budimex. Odcinek ten to część północnego fragmentu drogi ekspresowej S3, łączącej Szczecin i południe Polski z wybrzeżem morskim i terminalem promowym w Świnoujściu. Roboty budowlane ruszą na wiosnę 2019, a zakończenie realizacji planowane jest wiosną 2021 roku.

W ramach zadania Budimex dostosuje drogę krajową nr 3 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku Brzozowo – Miękowo waz z budową obwodnicy Brzozowa oraz na odcinku Miękowo (koniec obw. Miękowa) – Rzęśnica (węzeł Rzęśnica z węzłem). Kontrakt realizowany jest w systemie „projektuj i buduj”.

 

Pierwsze z zadań, S3 Brzozowo – Miękowo, obejmuje odcinek o długości 22,4 km. Budowa drogi S3 przebiega głównie przez tereny leśne. W ramach kontraktu wybudowane zostaną: wiadukty, przejścia dla zwierząt górą, przepusty melioracyjne z funkcją przejścia dla zwierząt, most z funkcją przejścia zwierząt) oraz węzły: Brzozowo, Przybiernów, Babigoszcz i miejsca obsługi podróżnych.

 

Rozbudowa drogi ekspresowej S3 Brzozowo - Rzęśnica Rozbudowa drogi ekspresowej S3. Mapa: GDDKIA

Drugie zadanie będzie wymagało rozbudowy istniejącej drogi S3 na odcinku od obwodnicy Miękowa, od węzła Goleniów Północ do węzła Rzęśnica, gdzie droga wymaga dostosowania do obecnych parametrów drogi ekspresowej. To odcinek o długości 3,8 km. Wybudowany zostanie węzeł drogowy Kliniska, a także przebudowany zostanie węzeł Rzęśnica na połączeniu drogi S3 z DW-142. Zlikwidowane zostaną istniejące leśne parkingi i zjazdy do lasu, powstaną przejścia dla zwierząt i wygrodzenia zabezpieczające przed wtargnięciem zwierzyny na jezdnię. Łącznie wybudowanych zostanie 5 obiektów inżynierskich (2 przejścia górne dla zwierząt, wiadukt na węźle Kliniska i na węźle Rzęśnica oraz kładka dla pieszych), dodatkowo istniejący obiekt na rzece Inie zostanie dostosowany jako obiekt pełniący funkcję przejścia dla zwierząt.

Łączna wartość podpisanych umów to 486,8 miliona złotych.

Termin zakończenia prac dla obu odcinków wynosi 34 miesiące od daty zawarcia umowy wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Do czasu objętego projektowaniem wlicza się okresy zimowe (tj. od 15 grudnia do 15 marca). Do czasu realizacji robót (etap realizacji Robót) nie wlicza się okresów zimowych.

Mapa przebiegu odcinka drogi ekspresowej S3 Brzozowo - Rzęśnica, który będzie rozbudowany

Mapa przebiegu odcinka drogi ekspresowej S3 Brzozowo - Rzęśnica, który będzie rozbudowany. Mapa: GDDKIA

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: