1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Budimex: zakończyliśmy budowę S11, realizujemy co czwarty kilometr dróg szybkiego ruchu w Polsce

Budimex: zakończyliśmy budowę S11, realizujemy co czwarty kilometr dróg szybkiego ruchu w Polsce

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl, Budimex
  3. 2023-09-28
Budimex: zakończyliśmy budowę S11, realizujemy co czwarty kilometr dróg szybkiego ruchu w Polsce
Droga ekspresowa S11 dłuższa o 48 km. W użytkowaniu odcinki na południe od Koszalina. Zdjęcia: GDDKIA
Budimex zakończył w terminie budowę 16,8-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej pomiędzy Koszalinem, a Zegrzem Pomorskim. Odcinek połączy biegnącą z Górnego Śląska trasę S11 z S6, czyli drogę ze Szczecina do Trójmiasta. Od wtorku (26 września) w użytkowaniu są też sąsiednie odcinki trasy pomiędzy Zegrzem a Bobolicami.

Zrealizowany przez Budimex odcinek S11 rozpoczyna się z kierunku północnego węzłem Koszalin Zachód, a kończy na południu węzłem Zegrze Pomorskie i jest częścią 40-kilometrowej drogi ekspresowej biegnącej z Koszalina do Bobolic. Inwestycje zrealizowano w 27 miesięcy od rozpoczęcia prac.

Odcinek trasy S11 Koszalin - Zegrze Pomorskie

Odcinek trasy S11 Koszalin - Zegrze Pomorskie

Zdjęcia: GDDKIA

W ramach powstała dwupasmowa jezdnia drogi S11 z rezerwą miejsca pod trzeci pas ruchu oraz liczne obiekty inżynieryjne – mosty, wiadukty i estakady. Powstała także infrastruktura służąca ochronie środowiska, w tym przejścia dla zwierząt. Odcinek wykonano w systemie projektuj i buduj. Podobnie realizowane były dwa pozostałe odcinki trasy S11: Zegrze Pomorskie – Kłanino i Kłanino – Bobolice.

Nowa ekspresówka nad Bałtyk. Koniec budowy, dzisiaj otwarcie!

Nowa ekspresówka nad Bałtyk. Koniec budowy drogi S11 Koszalin - Bobolice

Droga ekspresowa S11 Koszalin - Bobolice. Zdjęcia: GDDKIA

- Oddajemy trzy odcinki, na ‎których część swojego życia spędzili wykonawcy projektu, projektanci, wszyscy ci, ‎którzy organizowali ‎budowę, ale dzięki temu polskim kierowcom udostępniamy drogę bezpieczną i ‎komfortową – powiedział Andrzej ‎Adamczyk, minister infrastruktury. ‎

Droga ekspresowa S11 to jedna z najważniejszych inwestycji w Polsce. 550-kilometrowa trasa biegnąca przez województwa śląskie, opolskie, wielkopolskie oraz łódzkie nie tylko skróci, ale też poprawi bezpieczeństwo podróżowania do Trójmiasta i Szczecina oraz kurortów wypoczynkowych środkowego wybrzeża Bałtyku. S11 to także ważna inwestycja z punktu widzenia gospodarki – połączenie Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego z portami woj. zachodniopomorskiego pozytywnie wpłynie na aktywizację gospodarczą tej części kraju.


Droga ekspresowa S11  - zdjęcie

Zdjęcia: GDDKIA

- Budimex realizuje co czwarty kilometr drogi ekspresowej i autostradowej w Polsce. 80%, z powierzonych firmie inwestycji oddawane jest przed czasem. W sierpniu br. ukończono budowę 4-kilometrowej obwodnicy Szczecina na 7 miesięcy przed planowanym terminem – wynika z wyliczeń Budimexu.

Obecnie Budimex realizuje m.in. budowę najdłuższego odcinka trasy S6 w województwie pomorskim, między Leśnicami a Bożepolem Wielkim, 6 drogowych inwestycji o wartości 148 mln zł w Katowicach oraz kończy prace obwodnicy Sztabina, w ciągu drogi krajowej nr 8.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S11 Jak dojadę - Koszalin