1. Strona główna
  2. Miejscowości
  3. Koszalin - mapa samochodowa

KOSZALIN - MAPA SAMOCHODOWA

KOSZALIN - NA MAPIE

Koszalin

Koszalin jest miastem powiatowym położonym w północnej Polsce, w północno-wschodniej części województwa zachodniopomorskiego (w latach 1950-1998 Koszalin był siedzibą władz województwa koszalińskiego). Leży na Równinie Białogardzkiej, nad Dzierzęcinką (uchodzi do jeziora Jamno), w odległości ok. 10 km od wybrzeży Bałtyku. W Koszalinie na niewiele ponad 98 km kw. mieszka ok. 109 tys. ludzi. Przez Koszalin biegną drogi krajowe nr 6 i 11 oraz drogi wojewódzkie nr 167 i 206.
Koszalin

Dzięki pobliskiemu Unieściu Koszalin od średniowiecza pełnił w regionie ważną rolę w handlu morskim (rywalizował z Kołobrzegiem). Miasto zostało mocno dotknięte przez II Wojnę Światową, przetrwała jednak liczna rzesza zabytków średniowiecznych i późniejszych. Ciekawostką jest zabytkowa kolejka wąskotorowa Koszalin – Bobolice.

Drogi w Koszalinie

Przez Koszalin biegną dwie drogi krajowe, które krzyżują się w centrum miasta – drogi nr 6 i nr 11.

DK6 – bardzo ważna dla północnej Polski droga krajowa o długości ok. 351 km, łącząca Goleniów (województwo zachodniopomorskie) i Gdynię. Droga od granicy z Niemcami przez Szczecin do Goleniowa zastąpiona została autostradą A6 i drogą ekspresową S3/S6. Od Gdyni do połączenia z autostradą A1 w Rusocinie biegnie również jako droga ekspresowa S6. DK6 biegnie wzdłuż wybrzeża Bałtyku m.in. przez Karlino, Koszalin, Wejherowo i Rumię. Przez Koszalin krajowa 6-ka biegnie ul. Bohaterów Warszawy, na skrzyżowaniu z Morską droga przecina drogę krajową nr 11 po czym kieruje się na północny-wschód, w ul. Monte Cassino i opuszcza miasto. Krajowa 6-ka stanowi część drogi międzynarodowej E28 – trasy europejskiej pośredniej wschód-zachód o długości 1160 km. Droga ta rozpoczyna swój bieg w niemieckim Berlinie, biegnie przez Polskę, Federację Rosyjską (Obwód Kaliningradzki), Litwę i Białoruś, gdzie kończy bieg nieopodal Mińska.

DK11 - droga krajowa relacji północ-południe o długości ok. 596 km, łącząca Kołobrzeg (województwo zachodniopomorskie) i Bytom (województwo śląskie). Droga przebiega przez województwa zachodniopomorskie, wielkopolskie, opolskie i śląskie. Przez Koszalin DK11 przebiega ulicami Morską, Armii Krajowej i Gnieźnieńską.

Oczekiwaną w Koszalinie zmianą sytuacji drogowej, w której dwie potężne drogi krajowe przebiegają przez centrum miasta jest budowa północnej obwodnicy miasta. Ma ją stanowić droga ekspresowa S6 (krajowa 6-ka „wyprowadziłaby się” w tej sytuacji z centrum), której długość ma wynieść ok 21 km. Obwodnica powinna być oddana do ruchu w latach 2017-2018.

Przez Koszalin biegną także dwie drogi wojewódzkie – nr 167 i nr 206 (obie zaczynają w mieście swój bieg). DW167 startuje w centrum miasta (na Rondzie Solidarności), odbijając na południe od krajowej 11-ki. Jest to droga długości 50 km, łącząca Koszalin z drogą wojewódzką nr 172 w miejscowości Ogartowo. DW206 natomiast odbija od drogi krajowej nr 6 na skrzyżowaniu Jana Pawła II i Gdańskiej na północnym-wschodzie Koszalina. Droga biegnie na wschód i po 61 km dociera do Miastka w województwie pomorskim.

KOSZALIN - AKTUALNA MAPA DRÓG

Poniżej prezentujemy mapę samochodową miejscowości Koszalin. Na interaktywną mapę Google naniesione zostały przebiegi najważniejszych dróg w miejscowości i najbliższej okolicy. Kolorem zielonym oznaczono przebieg gotowych odcinków autostrad. Kolorem niebieskim oznaczono drogi ekspresowe. Kolorem czerwonym oznaczone zostały drogi krajowe, a pomarańczowym drogi wojewódzkie. Na mapie samochodowej prezentujemy zatem cały istniejący system drogowy miejscowości Koszalin. Autostrady i drogi ekspresowe tworzą w Polsce sieć dróg szybkiego ruchu, która rozrasta się z roku na rok. Linią przerywaną zaznaczono te odcinki tych ważnych dróg, które są w budowie, a kropkami odcinki planowane. Zwracamy uwagę na to, że wszystkie zamieszczone na mapie przebiegi mają charakter wyłącznie orientacyjny i nie należy ich traktować jako rzeczywiste przebiegi dróg, zwłaszcza dróg planowanych, bowiem w dużym powiększeniu mapy mogą wystąpić znaczące różnice pomiędzy przebiegiem faktycznie planowanym, a tym zamieszczonym na mapie.

autostrada
droga ekspresowa
droga krajowa
droga wojewódzka
KOSZALIN - aktualna mapa dróg

KOSZALIN - GŁÓWNE DROGI I ULICE

KOSZALIN - INFORMACJE O BUDOWIE I REMONTACH DRÓG

Więcej o drogach w miejscowości Koszalin

KOSZALIN - JAK DOJADĘ

KOSZALIN - ODLEGŁOŚCI DO NAJWIĘKSZYCH MIAST

POPULARNE W CONADROGACH.PL