Budowa autostrady A1 wymusza inwestycje na drogach wojewódzkich

Kończy się budowa łącznicy pomiędzy autostradą A1 i DK nr 15 w Gronowie. Inwestycja była połączona z odnową części drogi wojewódzkiej nr 646. Budowa autostrady A1 pomiędzy Toruniem i Kowalem wymusza też zmiany na innych drogach wojewódzkich w kujawsko-pomorskim.

Wraz z budową autostrady A1 pomiędzy Łodzią i Gdańskiem przebudowywane są też drogi niższego rzędu w jej bezpośrednim sąsiedztwie. W ten sposób modernizowany jest znaczny fragment DW nr 646 łączącej miejscowości Turzno i Brzeźno z DK nr 15 w powiecie toruńskim. - W ostatnich latach od podstaw powstał 500 metrowy odcinek przebiegający pod autostradą A1 – wyjaśnia dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik. – W tym miesiącu zakończyła się również budowa wiaduktu nad łącznicą autostrady i DK nr 15. W ten sposób zmodernizowany został kolejny blisko półkilometrowy odcinek wojewódzkiej drogi.

Wkrótce wznowione zostaną też przerwane prace przy autostradzie A1 na odcinku Toruń-Kowal. Wraz z tą inwestycją powstają między innymi wiadukty nad trasą szybkiego ruchu w ciągu DW nr 291 (w Otłoczynie), DW nr 301 (w pobliżu m. Tadzin), DW nr 265 (w Kruszynie) i DW nr 269 (w Czerniewicach).

- Budowa autostrady wymusza też przesunięcie DW nr 252 Inowrocław-Włocławek w rejonie powstającego węzła Brzezie na północ. Nowy odcinek będzie liczył ponad kilometr. Droga przebiegać będzie pod autostradą. Po wschodniej stronie wiaduktu w miejscu połączenia DW nr 252 z łącznicą umożliwiającą wjazd i zjazd z autostrady powstanie również rondo. Podobne rozwiązanie powstaje w Odolionie, gdzie autostrada przebiega nad DW nr 266 i biegnącą do niej równolegle linią kolejową z Aleksandrowa do Ciechocinka. Zjazd i wjazd na drogę wojewódzką będzie odbywał się poprzez rondo – dodaje Mirosław Kielnik.

Do czasu zakończenia inwestycji za naprawę dróg wojewódzkich stanowiących dojazdy do placu budowy odpowiadają wykonawcy. Regulują to umowy podpisane pomiędzy ZDW w Bydgoszczy i konsorcjami odpowiedzialnymi za budowę.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: