Budowa autostrady A4 Rzeszów – Jarosław na finiszu
Budowa autostrady A4 Rzeszów - Jarosław. Zdjęcia: GDDKiA

Zgodnie z podpisaną umową termin zakończenia budowy autostrady A4 Rzeszów – Jarosław to maj 2016 roku. Nieoficjalnie wiemy jednak, że wykonawca – konsorcjum Budimex i Strabag stara się oddać odcinek nawet kilka miesięcy wcześniej. - Obecnie zaawansowanie prac na budowie autostrady A4 Rzeszów - Jarosław wynosi około 87% - poinformował serwis conadrogach.pl rzecznik rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Budowę 41-kilometrowego odcinka autostrady A4 od Rzeszowa do Jarosławia po poprzednim wykonawcy od października ubiegłego roku kończy konsorcjum firm Budimex S.A. i Strabag Sp. z o.o.

Konsorcjum Budimex - Strabag zgodnie z kontraktem ma za zadanie dokończenie niewielkiej ilości nasypów, wykonanie warstw konstrukcji nawierzchni trasy głównej, wykonanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego (w tym barier energochłonnych i ekranów dźwiękochłonnych) oraz prace wykończeniowe (m.in. nasadzenia zieleni, wykonanie dróg serwisowych).

Obecnie wykonano już prawie wszystkie nasypy. Zaawansowane są prace z kolejnym warstwami drogi. Równolegle prowadzone są roboty mostowe. A to właśnie obiekty mostowe wymagają największych poprawek. Jak informuje GDDKiA, do końca bieżącego roku planowane jest ukończenie 71 obiektów mostowych.

Nie później niż w maju 2016 roku czyli w 4 lata po zakładanym terminie powinniśmy w końcu móc przejechać autostrada A4 bezpośrednio z zachodu na wschód. Prace zaawansowane są juz w 87 procentach. Dobrej myśli jest wykonawca, który niejednokrotnie powtarzał, że postara się by nowy odcinek udostępnić kierowcom wcześniej. Wszystko zależy od postępu prac przy obiektach mostowych i wiaduktach oraz od pogody.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: