1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Budowa obwodnicy Myśliborza może ruszać

Budowa obwodnicy Myśliborza może ruszać

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2019-05-14
Budowa obwodnicy Myśliborza może ruszać
Obwodnica Myśliborza w ciągu DK26 - Maldrobud wykonawcą prac. Trasa ma być gotowa na koniec 2021 r. Zdjęcia: UM Myślibórz
Dzisiaj (14 maja 2019 r.) drogowcy podpiszą umowę na budowę obwodnicy Myśliborza w ciągu DK26 w woj. zachodniopomorskim. Całkowity koszt realizacji inwestycji to ponad 57 mln zł, z tego 13 mln zł to wkład własny myśliborskiego budżetu. To ważna inwestycja nie tylko dla kierowców ale i dla mieszkańców tego zabytkowego miasteczka.

Budowa obwodnicy Myśliborza staje się faktem. Wykonawcą inwestycji jest firma Maldrobud, która zrealizuje prace za ponad 41 mln zł. Nową obwodnicą pojedziemy najwcześniej na koniec 2021 roku. Obwodnica jako część drogi krajowej nr 26 ominie zabytkowe centrum miasta od południa, zostanie poprowadzona w większości po śladzie zlikwidowanej linii kolejowej. Będzie to jednojezdniowa droga klasy GP o dwóch pasach ruchu w każdą stronę. Obwodnica rozpocznie się od ronda, które połączy drogi krajowe nr 23 i 26, dalej na obwodnicy powstaną dwa skrzyżowania, jedno z ulicą Łużycką, a drugie przy końcu obwodnicy będące połączeniem z obecną drogą krajową w kierunku centrum Myśliborza.

Mapa przebiegu obwodnicy Myśliborza w ciągu DK26. Mapa: GDDKIA

Mapa przebiegu obwodnicy Myśliborza w ciągu DK26

 

– Budowa obwodnicy to nie tylko rewolucja w kwestii codziennej egzystencji w mieście, to również wielka szansa na rozwój gospodarczy regionu. Oddanie w pełni uzbrojonej strefy przemysłowej przy węźle zjazdowym z S3 (koszt inwestycji to ponad 10 mln zł) wraz z budową obwodnicy (blisko 60 mln zł inwestycji) stwarza dodatkowe bodźce na pobudzenie koniunktury ekonomicznej i rozwojowej w naszej gminie. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, efekty tych działań będą naprawdę niezwykłe – zaznacza burmistrz Myśliborza Piotr Sobolewski.

Obwodnica Myśliborza w ciągu DK26 połaczy się z drogą S3. Lokalizacja inwestycji:

Obwodnica Mysliborza połączy się z drogą ekspresową S3

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 26 Jak dojadę - Myślibórz