Budowa S11: Pierwszy kamień milowy obwodnicy Kępna osiągnięty
Prawdziwa budowa II odcinka obwodnicy Kępna w ciągu drogi ekspresowej S11 przed nami. Zdjęcia: GDDKIA

Przed nami kolejny etap budowy II odcinka obwodnicy Kępna w ciągu drogi ekspresowej S11. Wykonawca prac w systemie projektuj i buduj złożył wniosek do wojewody o wydanie decyzji ZRID otwierającej drogę do robót budowlanych. Tym samym wykonawca osiągnął pierwszy kamień milowy zgodnie z kontraktem.

- W dniu 01.08.2018r. upoważniony przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiciel wykonawcy złożył do Wojewody Wielkopolskiego wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Po uzyskaniu tejże decyzji zakończy się etap projektowania i wykonawca będzie mógł przystąpić do robót budowlanych – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Odcinek II obwodnicy Kępna powstanie między istniejącym węzłem Kępno Krążkowy a istniejącą DK11. Inwestycja polega na optymalizacji projektu ok. 7 km drogi ekspresowej S11 wraz z całą infrastrukturą, uzyskaniu wszelkich niezbędnych uzgodnień, zezwoleń i prawomocnych decyzji administracyjnych, w tym decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. W ramach zadania wykonawca wybuduje II odcinek obwodnicy miejscowości Kępno, przebuduje drogi innych kategorii oraz uzyska decyzję o pozwoleniu na użytkowanie nowego odcinka drogi ekspresowej S11. Wartość inwestycji wynosi 122,6 mln zł.

Przypomnijmy, że 23 maja 2018 nastąpiło uroczyste otwarcie pierwszego odcinka drogi ekspresowej S11. Uruchomiono dzięki temu Węzeł Kępno, z którego można dojechać w kierunku Wrocławia i Warszawy. Ten fragment obwodnicy pozwoli również autom jadącym S8 w prosty sposób zjechać na DK11 bez nakładania dodatkowych kilometrów.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: