• Facebook - conadrogach
Budowa S12: Jeździmy łącznicami węzła Puławy Wschód
Budowa połączenia węzła Kurów Zachód na drodze ekspresowej S17 z mostem na Wiśle w Puławach. Zdjęcia: GDDKIA

Do wiosny przyszłego roku będzie obowiązywać wprowadzona nowa organizacja ruchu na udostępnionej kierowcom jezdni przyszłej drogi ekspresowej S12. Do tej pory dojeżdżając do węzła Puławy Wschód kierowcy korzystali z północnego ronda i wjazdu na nie z drogi serwisowej. Obecnie poruszają się przez oba ronda i łącznice węzła.

Ruch od Radomia/Zakładów Azotowych w kierunku drogi wojewódzkiej nr 824 realizowany będzie przez łącznice ronda południowego (od strony Puław). Natomiast w kierunku Radomia/Zakłady Azotowe zjazd z drogi wojewódzkiej nr 824 poprowadzony zostanie od ronda północnego (od strony Żyrzyna) przez łącznice.

 

Utrudnienia i zmiana w ruchu na węźle Puławy Wschód w ciągu drogi S12

Utrudnienia i zmiana w ruchu na węźle Puławy Wschód w ciągu drogi S12. Mapa: GDDKIA

 

Przypomnijmy, że wyłączona z ruchu jest al. 1000-lecia Państwa Polskiego i odcinek drogi dojazdowej do Zakładów Azotowych.

Budowa S12/S17: Zmiany w dojeździe do Zakładów Azotowych w Puławach

Wykonawca buduje nowy most na Kurówce i prowadzi prace przy łącznicach węzła Puławy Azoty po południowej stronie ekspresówki.

Budowa drogi ekspresowej S12 w okolicach PuławBudowa S12 - połączenia węzła Kurów Zachód na drodze ekspresowej S17 z mostem na Wiśle w Puławach. Zdjęcia: GDDKIA

 

Inwestycja jest realizowana by zapewnić połączenie drogi ekspresowej S17 z przeprawą mostową na rzece Wiśle w Puławach ( w ciągu drogi S12). Nowa droga przejmie część ruchu z istniejących dróg krajowych i wojewódzkich. Odsunie ciężki ruch samochodów tranzytowych od obszarów zabudowanych. Skróci czas podróży i transportu który odbywa się w chwili obecnej po drodze krajowej nr 12 i wojewódzkiej nr 824.

Budowa połączenia węzła Kurów Zachód na drodze ekspresowej S17 z mostem na Wiśle w Puławach ruszyła w maju ubiegłego roku. Zgodnie z podpisaną umową termin zakończenia prac to 30 kwietnia 2018 roku. W ramachinwestycji na  długości ok. 11,8 km zostanie dobudowana druga jezdnia do istniejącej (na odcinku ok. 1,3 km) wraz z wiaduktem nad linią kolejową oraz odcinek nowej trasy (ok. 10,5 km). Powstaną m.in.: dwa węzły Puławy Wschód (nazwa robocza Michałówka) - na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 824 i Końskowola - na skrzyżowaniu z drogą powiatową 2507L, dwa skrzyżowania na prawe skręty (wjazd/zjazd na/z drogę ekspresową), cztery wiadukty drogowe, trzy mosty w ciągu drogi ekspresowej, przejścia dla zwierząt oraz drogi dojazdowe dla obsługi ruchu lokalnego.

Wykonawcą prac jest Energopol - Szczecin S.A.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: