Budowa S3: Jeździmy dwoma jezdniami obwodnicy Legnicy
Nowy odcinek drogi ekspresowej S3 na Dolnym Śląsku pod ruchem. Zdjęcia: GDDKIA

Nowo budowana droga ekspresowa S3połaczyła się z autostradą A4. Od poniedziałku, 7 maja, kierowcy jeżdżą już dwoma jezdniami, na dwóch pasach od węzła Legnica Zachód przy ul. Chojnowskiej, aż do węzła Legnica Południe, który łączy się z A4.

- Wykonawca zad. V drogi ekspresowej S3 Nowa Sól – Legnica (konsorcjum firm Budimex SA i Ferrovial Agroman SA), wdrożył Tymczasową Organizację Ruchu, która polega na włączeniu do ruchu części północnej węzła autostradowego Legnica Południe (dawniej Legnica II) i udostępnił kierowcom dwie jezdnie S3 na odcinku o długości ok. 6,5 km – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Mapa z lokalizacja udostępnionego odcinka drogi ekspresowej S3

 

Od węzła Legnica Zachód przy ul. Chojnowskiej, aż do węzła Legnica Południe, który łączy się z A4, jedziemy już dwoma jezdniami, na dwóch pasach. Na węźle Legnica Południe otwarto relację: Legnica – Wrocław – Legnica oraz Legnica – Jędrzychowice – Legnica. Część południowa węzła, tj. w kierunku na Jelenią Górę jest nadal zamknięta.

Droga ekspresowa S3 w okolicach Legnicy


Na pozostałym 15 kilometrowym odcinku drogi ekspresowej S3, czyli od początku kontraktu (za miejscowością Chróstnik), aż do węzła Legnica Zachód ruch został przełożony z jezdni prawej (zachodniej) na jezdnie lewą (wschodnią).


Droga ekspresowa S3 - nowy odcinek na Dolnym Sląsku

 

Budowa drogi ekspresowej S3 Nowa Sól – Legnica to odcinek o długości ponad 80 km. - Kontraktowy termin zakończenia prac na wszystkich pięciu zadaniach przypada na 15.06.2018r. co nie jest równoznaczne z oddaniem trasy do użytkowania. O terminie oddania do ruchu będziemy informować około połowy czerwca – informuje GDDKIA.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

kosta
2018-05-16 09:26
dobrze by bylo umiescic jedno zdanie - poza tym, ze wg kontraktu calosc drogi (nowa sol - legnica - A4) powinna byc gotowa za miesiac, to opoznienia sa takie, ze bedzie na wiosne przyszlego roku (przy dobrych wiatrach).
Alex
2018-05-09 01:16
... DWIEMA jezdniami.....

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: