• Facebook - conadrogach
Budowa S7: Duże zainteresowanie budową południowej wylotówki z Warszawy
Budowa drogi ekspresowej S7. W połowie roku powinny być podpisane umowy na projekt i budowę trasy z Warszawy do Grójca. Zdjęcia: GDDKIA

Dwunastu chętnych złożyło oferty w przetargu na projekt i budowę odcinka drogi ekspresowej S7 z Warszawy do Lesznowoli. Jest to jeden z trzech etapów na jakie podzielono budowę ekspresówki na trasie Warszawa - Grójec. Podpisanie umów planowane jest na połowę tego roku.

S7 Warszawa - Lesznowola

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o otwarciu ofert dla zadania „Projekt i budowa południowego wylotu z Warszawy drogi ekspresowej S7 na odcinku od węzła Lotnisko na Południowej Obwodnicy Warszawy do obwodnicy Grójca – Odcinek A od węzła Lotnisko (bez węzła) do węzła Lesznowola (z węzłem) o długości odcinka ok. 6,64 km. Najniższą cenę, 221,4 mln zł, zaoferowało Konsorcjum firm Rubau Polska Sp. z o. o, Construcciones Rubau S.A., natomiast najwyższą cenę, 293,6 mln zł, ma oferta złożona przez Metrostav Polska S.A. Wszyscy wykonawcy zaoferowali termin realizacji 34 miesiące (w trakcie robót budowalnych nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca) oraz okres gwarancji jakości 10 lat.

- Złożone oferty będą badane i oceniane pod kątem trzech kryteriów: cena, okres gwarancji i termin realizacji. Termin podpisania umowy zaplanowany został w połowie 2017 r., przy braku odwołań konkurentów biorących udział w przetargu – zaznacza GDDKIA oddział w Warszawie.

Przyszły wykonawca odcinka drogi ekspresowej S7 Warszawa – Lesznowola będzie miała za zadanie wybudować ponad 6,6 km trasy ekspresowej, która będzie posiadała dwie jezdnie po trzy pasy. Ponadto wybuduje węzły Zamienie i Lesznowola, wiadukty, przejścia dla zwierząt oraz infrastrukturę towarzyszącą.

S7 Warszawa - obwodnica Grójca

Odcinek jest jednym z trzech na jakie podzielono realizację drogi ekspresowej S7 z Warszawy do obwodnicy Grójca:

  • Węzeł Warszawa Lotnisko – Lesznowola – ok. 6,6 km;
  • Lesznowola – Tarczyn – ok. 14,8 km;
  • Tarczyn – obwodnica Grójca – ok. 7,9 km.

Zadaniem wykonawców będzie wybudowanie dwujezdniowej trasy ekspresowej S7 o łącznej długości ok. 29 km. Dostępność do drogi będzie możliwa poprzez węzły drogowe: węzeł Zamienie, węzeł Lesznowola, węzeł Antoninów, węzeł Złotokłos, węzeł Tarczyn Północ, węzeł Tarczyn Południe.

Znamy również oferty cenowe dla pozostałych odcinków trasy. Dla fragmentu S7 od Lesznowoli do Tarczyna wpłynęło 12 ofert. Najniższą cenę, 388,6 mln zł, zaoferował IDS-BUD S.A natomiast najwyższą cenę, 500,2 mln zł, ma oferta złożona przez Metrostav Polska S.A. Z kolei dla odcinka od węzła Tarczyn Północ do obwodnicy Grójca wpłynęło 14 ofert. Najniższą cenę, 203 mln zł, zaoferował Mota-Engil Central Europe S.A., natomiast najwyższą cenę, 279 mln zł ma oferta złożona przez TORPOL S.A. Drogowcy planują podpisanie umów w połowie tego roku.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

warszawiak
2017-05-28 15:21
Nieee, no "Ekolog", przegiąłeś. Oczywiście, że droga jest bardzo potrzebna. Po pierwsze: obecnie od lotniska dojedzie się ominięciem Janek do obecnej DK7 w Magdalence i co? Dalej do Grójca prowadzi zwykła droga dwujezdniowa (wybudowana jeszcze za Gierka) przez wioski i miasteczka z jednopoziomowymi skrzyżowaniami, sygnalizacjami świetlnymi i ograniczeniami prędkości do 70km/godz., a nawet nieraz do 50 km/godz. Do tego fotoradary. Dziękuję, postoję. Po drugie: nowa S7 znakomicie odciąży ul. Puławską do Piaseczna z okolicami i w ogóle, co najważniejsze, wyprowadzi z Warszawy ruch bezkolizyjnie w kierunku Krakowa. A po trzecie: argument o "niszczeniu przyrody" jest, jak strzał kulą w płot; może w ogóle nie budować dróg, a najlepiej przesiąść się z samochodów na furmanki, wtedy "przyroda" pozostanie nietknięta.
Ekolog
2017-05-22 11:58
Pytania, po diabła tę drogę w ogóle budować, skoro od lotniska do Grójca jest wyjątkowo dobry dojazd z lotniska przez Janki. Wyrzuca się pieniądze i niszczy przyrodę.
warszawiak
2017-05-12 17:09
Wreszcie doczekaliśmy się ofert na wszystkie trzy odcinki. Szło to bardzo ospale. Z dróg okołowarszawskich będących w przetargu nie zostały jeszcze otwarte oferty na odcinek WOW S17 Lubelska-Zakręt. Kiedy wreszcie poznamy je i tam? Na oba odcinki A2 od węzła "Lubelska" do początku obwodnicy Mińska Maz. oraz (najważniejsze) na sam węzeł zostali już nawet wybrani wykonawcy. Nie ma co czekać tylko na wszystko jak najszybciej podpisywać umowy (S7 Warszawa-Grójec, węzeł "Lubelska", A2 Lubelska-Mińsk Maz. i WOW S17 Lubelska-Zakręt (ten ostatni po otwarciu ofert oczywiście); przecież każdy widzi, że na razie idzie to niestety, jak krew z nosa i jest niemiłosiernie przedłużane. Po podpisaniu w/w umów będzie można pomarzyć o WOW S17 Zakręt-Drewnica, może by tak jeszcze taki drobiazg: druga jezdnia obecnej DK2 od Zakrętu do przyszłego węzła "Konik". No cóż: nadzieja jest podobno matką głupich, ale pomarzyć dobra rzecz.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: