Budowa S7: Polsko-ukraińskie konsorcjum wybuduje Zakopiankę Lubień - Naprawa
Zakopianka - droga ekspresowa S7 Kraków - Rabka Zdrój na odcinku Lubień – Naprawa. Zdjęcia: GDDKiA

Polsko - ukraińskie konsorcjum przedsiębiorstw: IDS-BUD S.A z Warszawy i Korporacja ALTIS-HOLDING z Kijowa zostało wybrane na wykonawcę drogi ekspresowej S7 Kraków - Rabka Zdrój na odcinku Lubień – Naprawa. Oferta o wartości ponad 521,5 mln zł była najtańszą spośród wszystkich złożonych. To jeden z trzech odcinków Zakopianki dla których GDDKiA wybiera wykonawców.

W przetargu na budowę odcinka drogi ekspresowej S7 Lubień – Naprawa o długości 7,59 km oferty złożyło 12 firm i konsorcjów. Najniższa zaproponowana cena wynosiła ponad 521,5 mln zł, najwyższa ponad 828 mln zł. Większość firm zaproponowało cenę pomiędzy ponad 521 mln a ponad 592 mln zł.

Najniższa oferta 521 519 095,35 złotych należała właśnie do konsorcjum przedsiębiorstw: IDS-BUD S.A z Warszawy i Korporacja ALTIS-HOLDING z Kijowa. Konsorcjum zaproponowało też, że zrealizuje inwestycję w ciągu 22 miesięcy od daty zawarcia umowy dając przy tym 10 letnią gwarancję jakości.

- Zgodnie z przepisami w ciągu 10 dni mogą wpłynąć ewentualne odwołania od innych wykonawców. Zgodnie z ustawą prawo zamówień publicznych, zamówienie to podlega kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych w związku z tym umowa z wybranym konsorcjum może być zawarta po doręczeniu do GDDKiA Oddział w Krakowie informacji o wyniku tej kontroli – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Przypomnijmy, budowę 17 kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S7 Lubień - Rabka podzielono na trzy etapy: Lubień - Naprawa, Naprawa - Skomielna Biała wraz z budową tunelu i Skomielna Biała - Chabówka. Wszystkie odcinki mają być realizowane równocześnie.

Taka będzie nowa Zakopianka - droga ekspresowa S7 Kraków - Rabka

Droga ekspresowa S7 Lubień - Rabka

Na 7,6 km odcinku drogi ekspresowej S7 Lubień - Naprawa oprócz dwujezdniowej drogi klasy S, wybudować trzeba m.in. dwa MOP-Y: Lubień i Krzeczów oraz 10 obiektów inżynierskich i 6 małych mostków na potoku Krzywańskim.

Znamy już wykonawcę ponad 6 km odcinka drogi S7 Skomielna Biała – Chabówka oraz nowego odcinka drogi krajowej nr 47 klasy GP od Rabki Zdroju do Chabówki. Jest nim włoska firma SALINI IMPREGILO S.p.A. z Mediolanu, która wyceniła prace na ponad 615 mln zł z terminem realizacji w ciągu 22 miesięcy.

Z kolei na budowę odcinka S7 pomiędzy Naprawą i Skomielną wraz z tunelem drogowym złożyło 6 firm. Połowę wykonawców, którzy złożyli oferty stanowią firmy z Włoch. Najniższą cenę zaproponowała firma Astaldi S.p.A. z Rzymu 968 871 778,09 zł a najwyższą Metrostav a.s. z Czech ponad 1 mld 710 tys. zł. Trwa badanie złożonych ofert, by wyłonić wykonawcę.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: