• Facebook - conadrogach
Bydgoszcz stara się o dotację na most na Brdzie, Kujawską i Toruńską
Władze Bydgoszczy złożyły wnioski o unijne wsparcie na most na Brdzie, Kujawską i Toruńską. Mapa: UM Bydgoszcz

Trwają prace nad koncepcją przebudowy torowiska tramwajowego na ul. Toruńskiej w Bydgoszczy. Z końcem grudnia złożony został wniosek o dofinansowanie zadania ze środków unijnych. Wcześniej miasto wystąpiło o fundusze na rozbudowę ul. Kujawskiej (DK25) i na budowę mostów na Brdzie.

Prace nad koncepcją rozbudowy ul. Toruńskiej rozpoczęły się wiosną. Kosztują ponad 605 tysięcy zł. Ich zakończenie planowane jest wiosną 2017 roku. Wartość całej inwestycji to blisko 44 mln zł. W I kwartale 2017 roku planowane jest wyłożenie do wiadomości publicznej opracowanej koncepcji. Będzie to okazja do zgłaszania uwag przez bydgoszczan.

W środę (28 grudnia) złożony został wniosek o dofinansowanie zadania ze środków programu operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko”. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, który przygotowuje zadanie ubiega się o dofinansowanie na poziomie 26,8 mln zł.

- Przed nami realizacja pakietu dużych zadań związanych z rozbudową i modernizacja infrastruktury komunikacyjnej o wartości pół miliarda złotych – podkreśla prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. - Oznacza to, że w najbliższych latach powstaną nie tylko nowe torowiska i buspasy. Część zadań połączyliśmy z wymiana taboru. Przed nami podpisanie umowy na zakup 18 nowoczesnych tramwajów. Analizujemy też dalsze możliwości zakupu kolejnych niskopodłogowych składów.

Wcześniej w Centrum Unijnych Projektów Transportowych złożone zostały wnioski na dofinansowanie zadań związanych z rozbudową ul Kujawskiej( szacowany koszt - 276 mln, dofinansowanie - 186 mln zł) oraz budową nowych mostów (tramwajowego i drogowego) na ul. Kazimierza Wielkiego (szacowany koszt - 80 mln, wnioskowane dofinansowanie - 49 mln zł)

Pierwszą zrealizowaną inwestycją tramwajową, na którą przyznano już dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej na lata 2014-20 była modernizacja ul. Chodkiewicza. Z programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Bydgoszcz pozyskała 13,5 mln zł. Koszt tej inwestycji wyniósł natomiast 23 mln zł.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: