Cała droga S7 Chęciny – Jędrzejów przejezdna do końca roku
Kolejny odcinek drogi ekspresowej S7 między Chęcinami a Jędrzejowem udostępniony kierowcom. Do końca roku ma być przejezdna cała trasa. Zdjęcia: GDDKIA

Do końca roku ma być przejezdny cały, 21 km odcinek drogi ekspresowej S7 z Jędrzejowa do Chęcin. Dzisiaj (13 grudnia), drogowcy przekazali do ruchu 7-kilometrowy fragment od miejscowości Brzegi w kierunku Jędrzejowa. Dzięki temu kierowcy mogą korzystać łącznie z 17 kilometrów dwujezdniowej trasy. Zapewnienie przejezdności ostatnich 4 kilometrów odcinka Chęciny - Jędrzejów planowane jest do końca roku. To ponad rok później niż zakładała umowa z wykonawcą prac.

W tym roku kierowcy dostali do dyspozycji dwa odcinki trasy S7 Chęciny – Jędrzejów. Kierowcy korzystają już z dwujezdniowej trasy ekspresowej na 10-kilometrowym odcinku od węzła Kielce Południe w Chęcinach do miejscowości Brzegi. Od czwartku mogą podróżować kolejnym 7-km odcinkiem od Brzegów w stronę Jędrzejowa.

 

- Wdrażanie nowej organizacji ruchu rozpoczęło się od godziny 9. Oprócz wymienionego fragmentu drogi ekspresowej, planowane jest otwarcie węzła w Mnichowie oraz częściowo węzła w Brzegach. Po wprowadzeniu zmian w organizacji ruchu jadący od Warszawy do Krakowa kierowcy w miejscowości Brzegi nie będą już zjeżdżać na starą drogę krajową nr 7, ale pojadą prosto nowym dwujezdniowym odcinkiem trasy ekspresowej S7 aż do węzła Mnichów. Za węzłem w Mnichowie zjadą na jedną jezdnią budowanej drogi. W pierwszym etapie zmian w organizacji ruchu udostępniona zostanie jedna relacja w obrębie węzła Brzegi komunikująca rondo na starodrożu drogi nr 7 z łącznicą na drogę S7 w kierunku Kielc – informują przedstawiciele kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Cały 21-kilometrowy odcinek drogi S7 od Chęcin do Jędrzejowa powinien być przejezdny do końca roku. Wykonawca w następnym etapie deklaruje przejezdność ostatniego 4-kilometrowego fragmentu przed samym Jędrzejowem. Dokładny termin wprowadzania zmiany w organizacji ruchu jest uzależniony także od warunków pogodowych.

 

Ekspresowo z Gdańska na Mazowsze, a kiedy odcinki S7 dalej na południe?

 

Droga ekspresowa S7 w woj. świętokrzyskim

Droga ekspresowa S7 w woj. świętokrzyskim. Zdjęcia: GDDKIA

Prace na moście w Brzegach nadal trwają

W związku kontynuacją prac na moście w Brzegach komunikacja lokalna w tym rejonie odbywać się będzie na dotychczasowych zasadach z tą różnicą, że nie będzie można wjechać na drogę ekspresową S7 ze starodroża drogi nr 7 dotychczasowym łącznikiem w sąsiedztwie węzła w Brzegach. Możliwy nadal będzie natomiast zjazd tym łącznikiem z S7 na starodroże drogi nr 7. Tymczasowo utrzymane pozostaną także zjazdy z dwujezdniowej trasy w kierunku Sobkowa przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h oraz wjazd na jezdnię od Kielc w kierunku Krakowa przed rzeką Nidą.

 

W związku z budową mostu w Brzegach na drodze dojazdowej w ciągu dawnej DK7 ciągłość ruchu pieszego zapewniona zostanie busami na dotychczasowych zasadach. Busy korzystać będą teraz z łącznicy węzła Brzegi.

Komunikacja zbiorowa dla relacji Sobków – Kielce odbywać się będzie przez węzeł w Tokarni, dla relacji Brzegu – Sobków przez łącznicę na Kielce węzła w Brzegach, dla relacji Sobków – Brzegi i Sobków – Kraków przez tymczasowy wjazd i zjazdy z drogi S7. Połączenie istniejącej drogi krajowej nr 7 z nową drogą ekspresową S7 w rejonie Mnichowa zapewnione będzie przez węzeł Mnichów.

 

Droga ekspresowa S7 o docelowej długości 720 km spinająca północ (Gdańsk) z południem kraju (Rabka Zdrój). Jest ona częścią międzynarodowej drogi E28 (na odcinku Gdańsk-Lipce – Elbląg-Wschód) i E77. Łączy województwa: pomorskie, mazowieckie, świętokrzyskie i małopolskie. Jej budowa cały czas trwa. Po zakończeniu realizacji będzie najdłuższą drogą ekspresową w Polsce.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: