• Facebook - conadrogach
Cała ekspresowa S8 w realizacji. Nowe odcinki już w tym roku!
Prace budowlane dla drogi ekspresowej S8 idą pełną parą. Z obwodnicy Marek i nowych odcinków w woj. podlaskim skorzystamy już w tym roku. Zdjęcia: GDDKIA

Ostatnie odcinki podwarszawskiej S8 od strony południowej są już w realizacji - rozbudowywany jest fragment Radziejowice – Paszków. Po północnej stronie Warszawy powstaje obwodnica Marek, w budowie jest też trasa z Wyszkowa w kierunku Białegostoku.

S8 Radziejowice - Paszków

Inwestycja polegająca na rozbudowie obecnej DK8 do parametrów drogi ekspresowej pomiędzy Radziejowicami a Paszkowem została podzielona na dwa zadania. Od Radziejowic do Przeszkody, w lutym uzyskano ZRID. Wykonawca przygotowuje się do rozpoczęcia robót i wprowadzenia czasowej organizacji ruchu przy założeniu 2+1. Budowa zakończy się w lipcu 2019 r.

Drugi fragment to odcinek od Przeszkody do Paszkowa o długości 11,6 km. Obecnie trwają tam prace związane z budową obiektów mostowych, a także roboty związane z przebudową urządzeń podziemnych. Termin zakończenia robót planowany jest na październik 2018 roku.

Obwodnica Marek

Ekspresowa obwodnica Marek będąca północno-wschodnim wylotem z Warszawy również jest w realizacji. Zakończenie prac przewidziane zostało w drugiej połowie bieżącego roku.

S8 Wyszków - Białystok

Trwa przebudowa DK 8 do parametrów trasy „S” od Wyszkowa w kierunku Białegostoku. Mazowieckie odcinki o łącznej długości ponad 38 km planowane są do oddania w drugiej połowie 2018 r., zaś podlaskie, w sumie mające ponad 29 km, jesienią tego roku.

 

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

tadek
2017-12-31 10:50
JAK CAŁA? JAK ZA WROCŁAWIEM DROGA 8 TO NAJNIEBEZPIECZNIEJSZA DROGA W KRAJU?
jeremy321
2017-11-17 14:46
czy sa plany przedluzenia s8 od wezla lodz poludnie (na a1) w kierunku tomaszowa maz tak by miala ciaglosc? slyszalem o pomysle przedluzenia s74 od sulejowa do wezla lodz poludnie tylko nie wiem czy faktycznie jest cos takiego planowane.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: