• Facebook - conadrogach
Cała obwodnica Nysy przejezdna
Od 6 października 2017 roku cała obwodnica Nysy jest dostępna dla kierowców. Zdjęcia: GDDKIA

Zakończyła się jedna z priorytetowych inwestycji w woj. opolskim – budowa obwodnicy Nysy w ciągu dróg krajowych 46 i 41. W piątek, 6 października 2017 roku, drogowcy udostępnili pozostały odcinek obwodnicy w ciągu DK41.

Na początku czerwca br. otwarto część obwodnicy Nysy w śladzie drogi krajowej nr 46 tj. od węzła Nysa w rejonie tzw. „Górki Hanuszowskiej” w kierunku Kłodzka o długości 7,4 km. Teraz do ruchu oddano brakujący odcinek o długości 9,1 km od węzła Nysa w rejonie tzw. „Górki Hanuszowskiej” w kierunku Prudnika zakończona rondem w rejonie miejscowości Niwnica.

 

Odcinek obwodnicy Nysy w ciągu DK41

Odcinek obwodnicy Nysy w ciągu DK41. Zdjęcia: GDDKIA

 

W ramach tej części inwestycji wykonano 10 obiektów mostowych, 2 ronda i trasę zasadniczą w przeważającej części o przekroju tzw. 2+1. Największym obiektem mostowym na tym odcinku jest most M1 nad Nysą Kłodzką o długości całkowitej 383 m. Most ten wykonano w technologii betonu sprężonego.

Wartość robót budowlanych na całej długości obwodnicy to prawie 307,5 miliona złotych brutto. Inwestycja została dofinansowana ze środków Unii Europejskiej na poziomie 85% kosztów kwalifikowanych.

Odcinek obwodnicy Nysy w śladzie DK46 relacji Opole – Kłodzko ma większe znaczenie komunikacyjne z uwagi na natężenie ruchu. Odcinek ten był również mniej skomplikowany pod względem technicznym od części obwodnicy w śladzie DK41. Dlatego odcinek DK46 udostępniono 4 miesiące przed umowną datą zakończenia inwestycji.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: