Co słychać na S5 Poznań - Grudziądz (A1)?
Jeszcze w tym roku ma zostać oddany do ruchu fragment S5 w woj. wielkopolskim będący zarazem obwodnicą Gniezna. Zdjęcia: GDDKIA

Oprócz budowy drogi ekspresowej S5 z Poznania do Wrocławia trwają również zaawansowane prace na kolejnych odcinkach S5 od Poznania w kierunku Bydgoszczy aż do autostrady A1 na wysokości Grudziądza. W tym roku pojedziemy obwodnicą Gniezna na pozostałe 130 km trasy będziemy musieli poczekać do 2019 roku.

Jeszcze w tym roku ma zostać oddany do ruchu fragment łączący się z istniejącą S5 w woj. wielkopolskim będący zarazem obwodnicą Gniezna. Na tym ponad 18-kilometrowym odcinku wykonawca realizuje roboty drogowe związane z układaniem nawierzchni asfaltowych oraz roboty wykończeniowe tj.: wykonywanie rowów oraz ich umocnieniem, wykonanie nawierzchni z kostki kamiennej na MOP, humusowanie skarp oraz pasa rozdziału, wykonanie ścieków drogowych i innych elementów odwodnienia.

Oddanie do ruchu pozostałych 130-kilometrowów drogi S5 biegnącej aż do autostrady A1 na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, planowane jest natomiast w 2019 r. Obecnie w zależności od odcinka realizacyjnego, trwają tam procedury wydawania decyzji ZRID. Po ich uzyskaniu, czego można się spodziewać kolejnych tygodniach, wykonawcy bezzwłocznie przystąpią do robót budowlanych. W niektórych miejscach tam gdzie jest to możliwe rozpoczęły się już pierwsze prace archeologiczne i środowiskowe.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

leszek58
2017-04-17 21:41
Widziałem przebieg budowy tego odcinka S5. W zeszłym roku/2016/ po ulewnym deszczu cześć drogi już wyasfaltowanej została odcinkowo od strony poboczy podmyta przez wodę-nie chcę być złym prorokiem ale to nie wróży dobrze,myslę że za dwa ,trzy lata rozpoczną się naprawy poboczy tzw znane nam wszystkim łatanie dziur -powodzenia!!!

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: