1. Strona główna
 2. Informacje
 3. Co z budową drogi S11 w Wielkopolsce – odcinki i ich zaawansowanie

Co z budową drogi S11 w Wielkopolsce – odcinki i ich zaawansowanie

 1. Anna Kluba
 2. conadrogach.pl
 3. 2023-12-11
Co z budową drogi S11 w Wielkopolsce – odcinki i ich zaawansowanie
Realizacja S11 w Wielkopolsce jest na różnym etapie. Najbardziej zaawansowane prace są dla odc. Oborniki - Poznań. Zdjęcie poglądowe: GDDKIA
Droga ekspresowa S11 docelowo będzie miała ponad 580 kilometrów i połączy województwa: zachodniopomorski, wielkopolskie, opolskie i śląskie. Najdłuższa część trasy S11, bo aż 280 km będzie przechodzić przez Wielkopolskę. Jej realizację podzielono na siedem odcinków, są one na różnych etapach prac. Kiedy budowa drogi S11 w Wielkopolsce – odcinki i ich zaawansowanie.

Obecnie kierowcy mają do dyspozycji ponad 150 km drogi ekspresowej S11, od Kołobrzegu do Bobolic, obwodnicę Szczecinka, odcinki w okolicy Poznania oraz cztery obwodnice: Jarocina, Ostrowa Wielkopolskiego, Kępna i Olesna. Dla pozostałych odcinków, w zależności od etapu, inwestycje są już realizowane bądź prowadzone są prace przygotowawcze.

Koniec budowy całej drogi S11 do 2030 roku?

Droga ekspresowa S11 jest już cała w realizacji w woj. zachodniopomorskim

Droga ekspresowa S11 jest już cała w realizacji w woj. zachodniopomorskim. Zdjęcia: GDDKIA

Trwają prace projektowe dla budowy trasy S11 od granicy z woj. zachodniopomorskim do granicy z woj. opolskim. Długość projektowanej S11 w woj. wielkopolskim to około 280 km, podzielonych na następujące odcinki: 

 • Szczecinek – Piła o długości około 59 km,
 • Piła – Ujście o długości około 20 km,
 • Ujście – Oborniki o długości około 43 km,
 • Oborniki – Poznań wraz z obwodnicą Obornik o długości około 22 km,
 • Kórnik – Jarocin o długości około 43 km,
 • Jarocin – Ostrów Wielkopolski o długości około 57 km,
 • Ostrów Wielkopolski – Kępno o długości około 30 km.

Droga ekspresowa S11 - mapa stanu realizacji w woj. wielkopolskim

Droga ekspresowa S11 - mapa stanu realizacji w woj. wielkopolskim

Mapa: GDDKIA

Trwa przetarg na zaprojektowanie i budowę S11 na odcinku Oborniki – Poznań wraz z obwodnicą Obornik. Termin składania ofert upływa 13 grudnia br. o godz. 9. W 2024 r. ma ruszyć przetarg dla kolejnego odcinka S11 tj. Ostrów Wielkopolski – Kępno.     

Dla odcinka S11 Ostrów Wielkopolski – Kępno rozpatrywane są przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska odwołania od DŚU. Dla odcinków: Szczecinek – Piła oraz Oborniki – Poznań drogowcy mają już DŚU, a dla odcinków Piła – Ujście, Ujście – Oborniki, Kórnik – Jarocin oraz Jarocin – Ostrów Wielkopolski toczą się postępowania o jej wydanie. 

Koniec budowy drogi ekspresowej S11 wyznaczono na 2030 roku. Po realizacji wszystkich odcinków roku cała trasa S11 będzie liczyć ponad 580 km, a wraz ze wspólnym przebiegiem S6 od Kołobrzegu do Koszalina (ok. 35,5 km) blisko 620 km.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S11