1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Czas intensywnych robót na S11 Koszalin - Bobolice

Czas intensywnych robót na S11 Koszalin - Bobolice

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2022-06-13
Czas intensywnych robót na S11 Koszalin - Bobolice
Budowa drogi ekspresowej S11 na odcinku koło Bobolic. Zdjęcia: GDDKIA
W lipcu ubiegłego roku ruszyła budowa drogi ekspresowej S11 na północy Polski. W realizacji są trzy odcinki S11 pomiędzy Koszalinem i Bobolicami (woj. zachodniopomorskie). Prace są już mocno zaawansowane. Najbliższe miesiące to przede wszystkim będzie okres intensywnych robót bitumicznych i prac przy obiektach mostowych. W efekcie powstanie dwujezdniowa ekspresówka o długości blisko 50 km.

Realizację trasy S11 Koszalin – Bobolice podzielono na trzy odcinki o łącznej długości 48 km i całkowitej wartości inwestycji około 1,76 mld zł. Są to:

  • S11 Koszalin - Zegrze Pomorskie; długość: 16,8 km; wykonawca: Budimex; wartość umowy: 579,8 mln zł,

  • S11 Zegrze Pomorskie - Kłanino; długość: 19,3 km; wykonawca: Mostostal Warszawa; wartość umowy: 478,3 mln zł,

  • S11 Kłanino - Bobolice; długość: 11,6 km; wykonawca: Kobylarnia i Mirbud; wartość umowy: 450 mln zł.

Mapa odcinków realizacyjnych trasy S11 Koszalin - Bobolice

Mapa i terminy dla odcinków trasy S11 Koszalin - Bobolice. Mapa: GDDKIA

 

Tak wygląda postęp robót na odcinku Zegrze Pomorskie – Kłanino:


Budowa drogi ekspresowej S11 Zegrze - Kłanino


Budowa drogi ekspresowej S11 Zegrze - Kłanino

Budowa drogi ekspresowej S11 Zegrze - Kłanino, postęp prac lipiec 2021 - czerwiec 2022. Zdjecia: GDDKIA


Obecnie na budowie trzech odcinków drogi ekspresowej S11 Koszalin – Bobolice prowadzone są prace ziemne i przy nawierzchni, powstają mosty i wiadukty. Nowa ekspresówką kierowcy pojadą w przyszłym roku.

W ramach inwestycji zostanie zrealizowana dwujezdniowa droga ekspresowa o dwóch pasach ruchu w obu kierunkach. Droga będzie miała zupełnie inny przebieg niż obecna DK11. Rozpocznie się od węzła Koszalin Zachód, którego północna część powstała w ramach budowy obwodnicy Koszalina i Sianowa w ciągu S6. Dalej droga będzie biegła w kierunku południowym na zachód od DW167. W rejonie miejscowości Niekłonice powstanie para Miejsc Obsługi Podróżnych (docelowo kategorii II). Na południe od miejscowości Niedalino S11 przetnie DW167 i będzie dalej biegła w kierunku wschodnim. Na przecięciu z DW167 powstanie węzeł drogowy Zegrze Pomorskie. W rejonie miejscowości Dargiń powstanie para MOP kategorii I. W rejonie miejscowości Kłanino droga zbliży się do obecnej drogi krajowej nr 11. Powstanie tam węzeł drogowy. Droga będzie biegła na wschód od obecnej DK11. Na przecięciu z DW169 powstanie węzeł drogowy Głodowa. Nowa trasa ominie miejscowość Bobolice, w której obecnie (zwłaszcza w okresie wakacji) często tworzą się zatory drogowe. Na przecięciu z DW171 powstanie węzeł drogowy Bobolice, który będzie również skomunikowany z obecną DK11. W ramach inwestycji powstanie też Obwód Utrzymania Drogi przy węźle Bobolice. Łącznie w ramach trzech odcinków realizacyjnych zaplanowano budowę pięciu węzłów drogowych, dwóch par MOP i jednego obwodu utrzymania.

Kiedy budowa drogi S11 w Wielkopolsce?


Budowa drogi ekspresowej S11 na odc. Kłanino - Bobolice

Budowa drogi ekspresowej S11 na odc. Kłanino - Bobolice. Zdjecia: czerwiec 2022, GDDKIA


Droga ekspresowa S11 połączy Kołobrzeg z Pyrzowicami (połączenie z autostradą A1), przecinając pięć województw: zachodniopomorskie, wielkopolskie, łódzkie, opolskie i śląskie. Przypominamy, że w przygotowaniu jest nieco ponad 405 km trasy S11 w woj. zachodniopomorskim, wielkopolskim, opolskim i śląskim. Obecnie w budowie znajdujęe się 25 kilometrowa obwodnica Olesna.

Droga S11: 25 km obwodnica Olesna ma opóźnienie

Po uzyskaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz zapewnieniu finansowania ogłaszane będą przetargi na realizację prac projektowych i budowlanych dla kolejnych odcinków trasy. Oddanie do użytku ostatnich odcinków S11 planowane jest na 2030 rok.

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S11 Jak dojadę - Bobolice