Cztery oferty w przetargu na Wschodnią Obwodnicę Wrocławia
Cztery firmy zgłosiły chęć budowy pierwszego fragmentu południowego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia (od ronda w Żernikach Wrocławskich (DW395) - do ul. Grota Roweckiego). Przetarg unieważniono. Zdjęcia: www.wroclaw.pl

Cztery firmy chcą budować fragment Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. To jeden z jej południowych fragmentów, od ronda w Żernikach Wrocławskich (droga wojewódzka nr 395) - do ul. Grota Roweckiego. Realizacja drugiego odcinka przez Wysoką ruszy jednak najwcześniej w 2020 roku. Tu droga spotyka się z dużym oporem mieszkańców tej miejscowości.

Do „domknięcia” Wschodniej Obwodnicy Wrocławia brakuje jeszcze trzech odcinków. Tego na północy (Łany-Długołęka), który jest zaprojektowany i czeka na zezwolenie na realizację oraz dwóch na południu, które mają połączyć obwodnicę z ul. Karkonoską. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego otworzył oferty w przetargu na budowę pierwszego z południowych fragmentów tej trasy (od ronda w Żernikach Wrocławskich - do ul. Grota Roweckiego).

Będą dwa etapy budowy ostatniego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia

Odcinek chcą wybudować cztery firmy, chodzi dokładnie o 2,5 km drogi. Najtańsza z ofert opiewała na ponad 29 mln. zł i złożyła ją firma Eurovia, natomiast najdroższa była wyceniona na 39 mln zł i złożył ją Budimex. - Chcemy, aby wybrany w przetargu wykonawca w tym roku zaprojektował ten odcinek trasy, a w przyszłym roku rozpoczął jej budowę – mówi marszałek województwa Cezary Przybylski.

Dowiedzieliśmy się jednak, że Dolnośląska Służba Dróg i Kolei unieważniła wspomniany przetarg i zamierza ogłosić nowy. Budżet jaki został zagwarantowany na to zadanie wynosi 21,5 mln zł. Wszystkie złożone oferty znacznie go przekraczały. Najtaniej trasę chciała wybudować firma Eurovia (ponad 29 mln zł), ale drogowcy dopatrzyli się błędów formalnych wykluczających ofertę. W najbliższym czasie możemy spodziewać się powtórki przetargu.

Do wybudowania pozostanie jeszcze 6-kilometrowy odcinek, który zgodnie z planami ma przebiegać przez miejscowość Wysoka. Mimo licznych protestów mieszkańców tej miejscowości, w grudniu 2018 roku Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska zgodził się na budowę drogi w wariancie proponowanym przez inwestora. Początek prac na tym odcinku planowany jest jednak najwcześniej na 2020 rok.

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

lasia
2019-03-01 13:47
Macie nieaktualne informacje, przetarg jest unieważniony.
kkk
2019-03-01 12:26
Ci zadymiarze z Wysokiej powinni zostać pociągnieci do odpowiedzialności, Ponieść koszty tych wszystkich spraw i odwołań.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: