1. Strona główna
  2. Informacje
  3. DK4: Przeworsk czeka na obwodnicę

DK4: Przeworsk czeka na obwodnicę

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2014-01-17
DK4: Przeworsk czeka na obwodnicę
Przeworsk to obecnie wąskie gardło na mapie samochodowej Podkarpacia. Przez centrum miasta biegnie droga krajowa nr 4, obsługująca międzynarodowy ruch na trasie Niemcy - Ukraina, co w połączeniu z ruchem lokalnym jest wielkim utrapieniem dla mieszkańców i kierowców. Niestety obwodnica Przeworska to nadal melodia przyszłości.
Obwodnica Przeworska w ciągu drogi krajowej nr 4 jest wpisana do programu rządowego, jednak nie ma zapewnionego finansowania. Wkrótce kończy się decyzja środowiskowa dla planowanej obwodnicy Przeworska a władze miasta zainwestowały już w przygotowanie dokumentacji milion złotych. Przełożenie w czasie inwestycji spowoduje, że prace trzeba będzie zacząć niemal od nowa. Jednak szanse na tę inwestycję są coraz mniejsze, zwłaszcza teraz gdy w sąsiedztwie Przeworska przebiega autostrada A4, która ma być lekarstwem na problemy komunikacyjne miasta. Innego zdania są władze miejskie i mieszkańcy, którzy twierdzą, że 3 kilometrowy odcinek DK4 biegnącej przez miasto nadal będzie stał w korkach, ze względu na ruch lokalny i kierowców omijających płatną autostradę.

Planowa trasa obwodnicy Przeworska w ciągu drogi krajowej nr 4 przebiega przez tereny Przeworska oraz wsi: Gwizdaj, Studzian i Rozbórz. Obwodnica przebiegać bęzie według Wariantu I o długości 6,7 km w większości terenami zarezerwowanymi na ten cel w MPZP Miasta Przeworsk oraz w Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Przeworska.
Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 4 Jak dojadę - Przeworsk