1. Strona główna
  2. Informacje
  3. DK65 Olecko – Gąski rozbuduje PORR. Będzie dużo drożej niż zakładała GDDKIA

DK65 Olecko – Gąski rozbuduje PORR. Będzie dużo drożej niż zakładała GDDKIA

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-02-19
DK65 Olecko – Gąski rozbuduje PORR. Będzie dużo drożej niż zakładała GDDKIA
DK65 w woj. warmińsko-mazurskim będzie rozbudowana, powstaną obwodnice Gąsek i Olecka. Zdjęcia: GDDKIA
Drogowcy wybrali firmę PORR z Warszawy na wykonawcę rozbudowy drogi krajowej DK65 pomiędzy Oleckiem a Gąskami (woj. warmińsko-mazurskie). Oferta znacznie przekracza budżet założony przez Generalną Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Przypominamy, że jest to kolejny odcinek trasy DK65, który przejdzie gruntowną modernizację.

To już drugi przetarg na rozbudowę blisko 6-kilometrowego odcinka pomiędzy końcem obwodnicy Olecka w miejscowości Kukowo a początkiem miejscowości Gąski. Pierwszy został unieważniony z uwagi na przekroczenie budżetu zaplanowanego przez GDDKIA. W drugim podejściu wpłynęły cztery oferty, najtańszą na ponad 70 mln zł złożyła firma PORR SA z Warszawy. To i tak dużo więcej niż zakładał budżet drogowców – ponad 50 mln zł. Mimo to GDDKIA zdecydowała o wyborze wykonawcy.

- Wybraliśmy wykonawcę na rozbudowę DK65 na odcinku Olecko - Gąski. To firma #Porr S.A. z Warszawy, która zaoferowała wykonanie zadania za 70,6 mln zł - poinformwał olsztyński oddział GDDKIA.

Jakie przetargi na nowe drogi w 2024 roku?

W ramach rozbudowy planowane jest m.in. wzmocnienie konstrukcji jezdni do 115 kN/oś. Na odcinku między Gąskami i Oleckiem planowane są ponadto: rozbudowa do szerokości 8 m wraz obustronnymi poboczami utwardzonymi, korekta luków, rozbudowa skrzyżowania z wykonaniem pasów do lewoskrętu. Wykonane ma być także m.in. miejsce do ważenia pojazdów.

Aktualne utrudnienia w ruchu na DK65

Przypominamy, że w grudniu br. drogowcy podpisali umowę na rozbudowę trasy DK65 o długości 13,6 km od miejscowości Gąski do Ełku. Wykonawca, firma Budimex, w ciągu 18 miesięcy zrealizuje prace o wartości 229 mln zł.

DK65 do Ełku przejdzie gruntowne zmiany

DK65 do Ełku przejdzie gruntowne zmiany

Zdjęcia: GDDKIA

Na tym nie koniec inwestycji w ciągu DK65, bo powstanie również obwodnica Gąsek. Umowę na projekt i budowę obwodnicy o długości około 3 km GDDKIA zawarła w maju 2023 r.. Zadanie o wartości ok. 77 mln zł, z rządowego Programu Budowy 100 obwodnic, realizuje firma PORR. Inwestycja, oprócz budowy obwodnicy Gąsek o nośności 11,5 tony na oś i szerokości jezdni 8 m, obejmie budowę dodatkowych jezdni obsługujących teren przyległy do obwodnicy, przebudowę dróg publicznych kolidujących z inwestycją, budowę wiaduktów, przejść dla zwierząt, chodników i rond. Budowa obwodnicy Gąsek powinna zakończyć się w sierpniu 2027 r.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 65 Jak dojadę - Olecko