• Facebook - conadrogach
DK7: Budowa wiaduktu w Myślenicach. Szykują się utrudnienia na Zakopiance
W Myślenicach w miejsce starego powstanie nowy wiadukt. Prace już ruszyły. Będą utrudnienia w ruchu na Zakopiance. Zdjęcia: GDDKiA

Rozpoczyna się budowa nowego wiaduktu w Myślenicach nad Zakopianką (droga krajowa nr 7). Drogowcy przekazali już plac budowy wykonawcy, który może rozpoczynać inwestycję. Prace potrwają ponad rok i będą wiązały się z utrudnieniami - czasowym zamykaniem jednej jezdni Zakopianki.

Stary wiadukt w Myślenicach w ciągu Zakopianki wybudowany został w 1972 r. Według ekspertyzy stanu technicznego obiekt w obecnym stanie technicznym nie spełnia podstawowych wymagań i standardów, nie nadaje się także do racjonalnej przebudowy.

Nowy wiadukt na Zakopiance powstanie kosztem ponad 5,8 mln zł. Wybuduje go jest firma „GOTOWSKI – Budownictwo Komunikacyjne i Przemysłowe” z Bydgoszczy. Został on zaprojektowany jako obiekt sprężony typu rama kozłowa o konstrukcji płytowo - belkowej. Nie będzie miał podpory pomiędzy jezdniami drogi krajowej nr 7 i powstanie w miejscu starego wiaduktu, który będzie rozebrany.

W ramach zadania przebudowane będą też m.in. dojazdy do wiaduktu, zjazdy, chodnik i pobocze.

Na czas budowy nowego obiektu zostanie zbudowana kładka dla pieszych. Nie będzie natomiast przejazdu nad drogą krajową nr 7. W trakcie prac czasowo zamykana będzie jedna jezdnia Zakopianki i ruch poprowadzony zostanie wówczas po drugiej jezdni, w dwóch kierunkach.

Inwestycja potrwa około 14 miesięcy.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: