• Facebook - conadrogach
DK79: Kraków wybrał wykonawcę rozbudowy ul. Igołomskiej
Prawie 179 mln zł wyniesie II etap przebudowy ul. Igołomskiej w Krakowie (droga krajowa nr 79). Lada dzień zostanie podpisana umowa z wykonawcą, który zrealizuje inwestycję do 2019 r. Zdjęcia: ZIKiT Kraków

Wkrótce ruszy drugi etap rozbudowy ul. Igołomskiej w Krakowie. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu wybrał bowiem najkorzystniejszą ofertę na realizację II etapu rozbudowy ulicy Igołomskiej. Rozbudowanym odcinkiem drogi krajowej nr 79 pojedziemy w 2019 roku.

Ostatecznie za najkorzystniejszą została uznana oferta konsorcjum, którego liderem jest ZUE. Koszt zadania wyniesie 178 mln 950 tys. zł. - Umowę z wykonawcą będzie można podpisać po upływie 10 dni, w czasie których inne firmy mogą składać odwołania – informuje krakowski magistrat.

Prace na ul. Igołomskiej zakończą się w 2019 roku, ale układ drogowy i obiekty mostowe mają być gotowe wcześniej – planuje się, że do jesieni 2018 roku.

II etap rozbudowy obejmuje odcinek ul. Igołomskiej od ul. Giedroycia (miejsca, gdzie prace prowadzi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad) do I etapu prac, który obejmował m.in. przebudowę skrzyżowania ul. Brzeskiej z Igołomską.

Ulica o długości ok. 8 km będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu (każdy ok. 3,5 metra). Powstaną także chodniki, ścieżki rowerowe, zostaną przebudowane wiadukty kolejowe, przewidziana jest budowa zatok i przystanków autobusowych oraz odcinków torowiska.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: