• Facebook - conadrogach
DK79: Z utrudnieniami na wiadukcie w Trzebini
Trwa remont wiaduktu w Trzebini w ciągu drogi krajowej nr 79. Na przełomie marca i kwietnia obiekt ma być zamknięty. Zdjęcia: GDDKIA

W Trzebini na wiadukcie w ciągu drogi krajowej nr 79 zawężony jest prawy pas ruchu, w związku z prowadzonym remontem. Ruch nadal odbywa się dwoma pasami, po jednym w każdym kierunku drogi, bo po zawężeniu wystarcza miejsca na taka organizacje ruch. Obowiązuje jednak ograniczenie prędkości. Od kwietnia wiadukt będzie zamknięty.

Z zawężeniem jezdni DK79 kierowcy muszą liczyć się jeszcze do ostatniego tygodnia marca, kiedy to wiadukt zostanie całkowicie wyłączony z ruchu na 120 dni. Ruch poprowadzony zostanie objazdami. O dokładnym terminie i objazdach poinformujemy przed wprowadzeniem zmian. Zamknięcie obiektu związane będzie z koniecznością wykonania zabezpieczenia antykorozyjnego (części stalowej oraz betonowej), wykonania nowej nawierzchni, chodników oraz wyposażenia obiektu (łożyska, dylatacje, bariery, balustrady, oświetlenie i inne).

Wszystkie utrudnienia na drodze krajowej nr 79

Remont wiaduktu w Trzebini w ciągu DK79 wykonywany jest w systemie „projektuj i remontuj” i podzielony został na dwa etapy:

etap I – projektowanie, obejmujący opracowanie kompletnej dokumentacji wykonawczej oraz uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych, uzgodnień i pozwoleń, w tym dokonanie skutecznego zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych umożliwiającego realizację zadania - w terminie nie dłuższym niż 150 dni od daty podpisania umowy

etap II – realizacja robót, obejmujący wykonanie całego zakresu robót budowlanych wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie – w terminie nie dłuższym niż 480 dni od daty podpisania umowy. Do czasu realizacji przedmiotu zamówienia wlicza się okres zimowy (tj. od 15 grudnia do 15 marca).

Koszt remontu wynosi ponad 11 mln 908 tys. zł.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: