DK91: Toruń cieszy się z dodatkowych pieniędzy na przebudowę ul. Łódzkiej
Więcej o ponad 21 mln złotych otrzyma Toruń na przebudowę i rozbudowę ul. Łódzkiej w ciągu DK91.

Dobra wiadomość dla Torunia. Miastu udało się pozyskać większe dofinansowanie, na maksymalnym poziomie 85%, na przebudowę i rozbudowę ul. Łódzkiej na odcinku od ul. Lipnowskiej do ul. Zdrojowej w ciągu drogi krajowej nr 91. Dzięki temu Toruń na realizacje zadania otrzyma o 21 mln zł więcej.

Przebudowa i rozbudowa ulicy Łódzkiej na odcinku od ulicy Lipnowskiej do ulicy Zdrojowej w Toruniu już trwa, a jej zakończenie planowane jest na 2018 rok. Modernizowany odcinek o długości 2,91 km w 85% będzie sfinansowany ze środków unijnych, kwotą 31 831 080,31 zł. Początkowo dotacja z Unii Europejskiej wynosiła nieco ponad 10 milionów złotych.

Zwiększenie dofinansowania z Programu Infrastruktura i Środowisko z 27% do 85% było możliwe dzięki oszczędnościom w innych projektach w ramach tego samego działania. Ministerstwo Rozwoju zapowiada, że w przypadku kolejnych oszczędności dofinansowanie będzie możliwe dla projektów znajdujących się na liście rezerwowej co dla Torunia oznacza wsparcie dla przebudowy placu biskupa Chrapka.

Ulica Łódzka leży w ciągu drogi krajowej nr 91 i jest jedną z najważniejszych dróg w regionie. Budowa i przebudowa 2,91 km drogi zapewni szybszy i bezpieczniejszy dostęp do sieci dróg krajowych, w tym S10 i A1. Nastąpi także poprawa przepustowości infrastruktury służącej wyprowadzeniu ruchu z miasta dzięki budowie drugiej jezdni, rozbudowie skrzyżowań oraz budowie dróg serwisowych eliminujących ruch lokalny z trasy głównej. Termin realizacji: 2016-2018.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: