1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Do końca roku odcinkowy pomiar prędkości na A2 – obwodnicy Poznania

Do końca roku odcinkowy pomiar prędkości na A2 – obwodnicy Poznania

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-10-05
Do końca roku odcinkowy pomiar prędkości na A2 – obwodnicy Poznania
Odcinkowy pomiar prędkości na autostradowej obwodnicy Poznania już w listopadzie br.? Zdjęcia: GDDKIA
Uważnie z prędkością na autostradzie A2 koło Poznania. Trwają przygotowania do wprowadzenia odcinkowego pomiaru prędkości na odcinku autostrady A2 pomiędzy węzłami Poznań Komorniki i Poznań Krzesiny. System zostanie uruchomiony do końca roku.

Trwają przygotowania do wprowadzenia odcinkowego pomiaru prędkości na koncesyjnej autostradzie A2 między węzłami Poznań Komorniki i Poznań Krzesiny. System zostanie uruchomiony do końca roku.

A1, A2, A4 - autostrady koncesyjne w Polsce i opłaty na nich

Prace przygotowawcze do wprowadzenia odcinkowego pomiaru prędkości między węzłami Poznań Komorniki a Poznań Krzesiny już się rozpoczęły. W połowie września na odcinku A2-ki zostały ustawione nad jezdniami autostrady konstrukcje, na których zostaną zainstalowane urządzenia pomiarowe. Po ich legalizacji i testach oraz odbiorze całości infrastruktury system obliczający średnią prędkość, z jaką pojazdy będą się poruszać na przedmiotowym odcinku autostrady, zostanie uruchomiony.

- System monitorujący zostanie zainstalowany w porozumieniu z Głównym Inspektoratem Transportu Drogowego, do którego będą spływać informacje o przypadkach naruszenia prawa w zakresie przekraczania dozwolonej prędkości. Szacujemy, że uruchomienie systemu nastąpi w listopadzie br., zależy to jednak od przebiegu procesu legalizacji i odbioru sprzętu – informuje koncesjonariusz autostrady A2.

Aktualne utrudnienia na autostradzie A2

Przypominamy, że maksymalna dozwolona prędkość na polskich autostradach, zgodnie z przepisami ogólnie obowiązującymi, wynosi 140 km/h. Na autostradowej obwodnicy Poznania, między węzłami Poznań Zachód a Poznań Krzesiny, ze względu na bardzo duże natężenie ruchu obowiązuje ograniczenie do 120 km/h. W przypadku pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony dozwolona prędkość jest niższa i zależy od rodzaju pojazdu.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A2 Jak dojadę - Poznań