1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Do późnej jesieni potrwa budowa rond na węzłach A4 pod Wrocławiem

Do późnej jesieni potrwa budowa rond na węzłach A4 pod Wrocławiem

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-07-07
Do późnej jesieni potrwa budowa rond na węzłach A4 pod Wrocławiem
Budowa ronda na węźle Brzezimierz autostrady A4. Zdjęcia: M. Pudło, GDDKIA
Jesienią zakończy się budowa rond w obrębie węzłów Brzezimierz i Wrocław Wschód na autostradzie A4. Do tego czasu kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w miejscach dotychczasowych skrzyżowań łącznic węzłów z drogami wojewódzkimi nr 395 i 396 . Po oddaniu rond ma być lepiej, poprawi się płynność jazdy i bezpieczeństwo ruchu.

Postępują prace przy budowie rond w obrębie węzłów Brzezimierz i Wrocław Wschód na autostradzie A4. Dwa ronda powstają w miejscach dotychczasowych skrzyżowań łącznic węzłów z drogami wojewódzkimi DW395 i DW396. Budowa rond zakończy się w IV kwartale tego roku. A oto jak wygląda obecnie stan prac.

Utrudnienia na A4 dzisiaj

A4 Węzeł Brzezimierz

Wykonano nawierzchnię bitumiczną tj. warstwę podbudowy, warstwę wiążącą i ścieralną po jednej stronie łącznicy A4 i DW396. Wykonano bariery energochłonne na całości zadania. Obecnie trwają prace brukarskie. W kolejnym etapie wprowadzona zostanie organizacja ruchu umożliwiająca połówkowe wykonanie ostatniego fragmentu połączenia łącznicy A4 i DW396. Ruch w dalszym ciągu będzie odbywał się dwukierunkowo bez utrudnień.

A4 Węzeł Wrocław Wschód

Wykonano nawierzchnię bitumiczną na połączeniu łącznicy A4 i drogi wojewódzkiej nr 395 (DW395), co pozwoliło wykonawcy wprowadzić kolejny, piąty już etap czasowej organizacji ruchu i jednocześnie uwolniło wszystkie fronty pozostałe do wykonania. Sfrezowano istniejącą nawierzchnię bitumiczną na Łącznicy A4 po stronie prawej oraz na DW395 po stronie lewej. Obecnie wykonywana jest wymiana gruntów oraz roboty ziemne, które umożliwią wykonanie stabilizacji podłoża.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A4 Jak dojadę - Wrocław