Do wakacji mają zniknąć zwężenia i wyspy na A2 w Pruszkowie
na ten rok przewidziano likwidację nieczynnego Punktu Poboru Opłat (PPO) Pruszków na A2, który powoduje zakłócenia w płynności ruchu. Zdjęcia: GDDKIA

Do końca czerwca br. zniknie zwężenie na autostradzie A2 w rejonie Pruszkowa. W miejscu byłego już placu poboru opłat autostrada będzie posiadała 2 jezdnie po 2 pasy robót (docelowo 3 pasy ruchu). Do realizacji zadania zgłosiło się dwóch wykonawców.

Drogowcy w drodze przetargu wybierają wykonawcę prac związanych z likwidacją wysp na PPO Pruszków w ciągu autostrady A2 (projekt i roboty). Do 30 czerwca br. wykonawca ma zaprojektować i wykonać roboty polegające na demontażu wysp (i innych urządzeń), które znajdują się w przygotowanych miejscach poboru opłat, odtworzeniu nawierzchni i wykonaniu oznakowania poziomego. To jeden z etapów rozbudowy autostrady A2 Łódź – Warszawa. Inwestycja zakłada poszerzenie autostrady A2 na odcinku od węzła Łódź Północ do węzła Konotopa pod Warszawą o łącznej długość ponad 88 km.

W przetargu na likwidację PPO Pruszków wpłynęły 2 oferty. Za realizację zamówienia firma Planeta zaproponowała prawie 4 mln zł, natomiast Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Piotrkowa Trybunalskiego zaoferowało ponad 4,5 mln zł. To dużo więcej niż zakładała Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad, bo kosztorys inwestorski wynosi ok. 1,6 mln zł.

- Złożone oferty będą badane i oceniane przy zastosowaniu kryteriów takich jak: termin wykonania, okres gwarancji oraz cena – informuje GDDKIA.

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Monter
2019-03-05 10:11
Czy nie można zrobić od razu 2x3 !?

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: