Dolnośląskie: Do sierpnia zamknięta DK5 w Bolkowie
Uwaga, zamknięta droga krajowa nr 5 koło Bolkowa na Dolnym Śląsku. Zdjęcia: GDDKIA

Droga krajowa nr 5 na odcinku od węzła Bolków na S3 do miejscowości Bolków będzie zamknięta dla ruchu od 14 marca br. do połowy sierpnia. Wprowadzono objazdy m.in. drogą ekspresową S3. Zamknięcie drogi ma związek z budową obwodnicy Bolkowa. W kolejnym etapie planowane jest zamknięcie DK3.

W czwartek, 14 marca br., w godzinach południowych, drogowcy zamkną ponad 2-kilometrowy odcinek drogi krajowej nr 5 relacji Wrocław – Jelenia Góra od węzła Bolków (połączenie z drogą ekspresową S3) do stacji paliw Orlen w Bolkowie.

Zamknięcie drogi związane jest z prowadzoną budową obwodnicy Bolkowa. Wykonawca w ramach tego zadania rozpocznie właśnie przebudowę tego odcinka drogi nr 5 jak i budowę jej skrzyżowania z nową obwodnicą.

- Zakres zaplanowanych w tym etapie prac wymaga całkowitego zamknięcia drogi. Przeprowadzona zostanie korekta niwelety drogi i korekta jej przebiegu w planie (korekta łuków poziomych), a także związane z tym poszerzenia korpusu drogowego. Przebudowane zostaną przepusty drogowe i wykonana zostanie nowa konstrukcja jezdni i poboczy – informują przedstawiciele GDDKIA.

Mapa objazdu DK5 zamkniętej w związku z budową obwodnicy BolkowaMapa objazdu DK5 zamkniętej w związku z budową obwodnicy Bolkowa. Mapa: GDDKIA

 

Na czas przebudowy i zamknięcia fragmentu drogi krajowej nr 5 wyznaczono objazd od węzła „Bolków” drogą ekspresową S3 do węzła „Jawor Południe”, dalej drogą wojewódzką (dawna DK3) przez miejscowości Sokola i Świny do Bolkowa i powrót na drogę krajową DK5 w Bolkowie.

Kolejnym etapem przy budowie obwodnicy Bolkowa będzie zamknięcie drogi krajowej nr 3 na odcinku Bolków-Jeżów.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Adam
2019-03-19 22:00
Dla mnie jest to nieuzasadnione .
ggg
2019-03-18 18:34
Nie bardzo widzę uzasadnienie dla zamknięcia drogi Bolków-Jeżów w dalszym etapie. W zeszłym roku był tam ruch wahadłowy celem włączenia nowej drogi, po oddaniu której pozostanie jedynie włączenie starej drogi do nowego skrzyżowania, które można teraz budować.
Bartek
2019-03-15 18:43
Ktoś sobie chyba kpi. To już lepiej zrobić objazd przez Strzegom i Jawor Wschód.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: