Dolnośląskie: Majówka w górach? Uwaga na objazdy koło Bolkowa
Budowa obwodnicy Bolkowa potrwa do II kwartału 2020 roku. Obecnie kierowcy muszą korzystać z objazdów i uważać na utrudnienia. Zdjęcia: GDDKIA

Kolejne utrudnienia czekają na kierowców przejeżdżających krajową piątką koło Bolkowa na Dolnym Śląsku. Trwają prace na budowie obwodnicy Bolkowa, która połączy się z drogą ekspresową S3. Obecnie kierowcy muszą korzystać z objazdów.

- W związku z postępującymi pracami przy budowie obwodnicy Bolkowa nastąpiła tymczasowa zmiana organizacji ruchu. Zmiany spowodowane są budową ronda w miejscowości Wierzchosławice. Ruch z drogi krajowej nr 5 został tymczasowo przełożony na objazd tzw. by-pass, o długości około 150 m – informują drogowcy z wrocławskiego oddziału GDDKIA.

 

 

Objazd w związku z budową obwodnicy Bolkowa w ciągu DK3 i DK5

Objazd w związku z budową obwodnicy Bolkowa w ciągu DK3 i DK5. Mapa: GDDKIA

Dojazd do miejscowości Wierzchosławiczki będzie możliwy przez Bolków i miejscowość Stare Rochowice. Nowa organizacja ruchu pozwoli na wykonanie docelowego ronda i włączenia drogi krajowej DK5, od strony Kamiennej Góry do budowanej Obwodnicy Bolkowa. Planowane zakończenie prac to koniec września 2019 r.

Utrudnienia w ruchu koło Bolkowa

Utrudnienia w ruchu koło Bolkowa. Zdjęcia: GDDKIA

Obwodnica Bolkowa to zadanie obejmujące budowę nowego odcinka w ciągu drogi krajowej nr 3 o parametrach drogi klasy GP (ok. 5,68 km) wraz przebudową i rozbudową drogi krajowej 5 (ok. 2,11 km) do parametrów klasy GP. W efekcie powstanie powiązanie obwodnicy Bolkowa z drogą ekspresową S3 Legnica - Bolków – Lubawka. Zakończenie budowy obwodnicy Bolkowa planowane jest w II kwartale 2020 r.

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

jg
2019-05-05 10:13
Szkoda, że nic nie wspomnieliście o otwarciu obwodnicy w Jeleniej Górze.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: