• Facebook - conadrogach
Dolnośląskie: Obwodnice Dzierżoniowa i Złotoryi w budżecie na rok 2018
Obwodnice Złotoryi, Dzierżoniowa, dobudowa dróg do mostu przez Odrę w Ciechanowie i modernizacja dróg przy granicy z Niemcami - to główne inwestycje na które zabezpieczono pieniądze w budżecie woj. dolnośląskiego.

Ponad 700 mln zł trafi w tym roku na inwestycje drogowe i kolejowe na Dolnym Śląsku. Dzięki temu powstaną obwodnice Dzierżoniowa i Złotoryi i drogi dojazdowe do mostu przez Odrę w Ciechanowie. Modernizacji doczekają się też niektóre odcinki przygranicznych dróg wojewódzkich.

Ponad 1,3 miliarda złotych - to kwota zaplanowanych wydatków w budżecie województwa dolnośląskiego. Ponad połowę stanowią wydatki zaplanowane na inwestycje drogowe i kolejowe.

− Najwięcej pieniędzy przeznaczamy na transport i ochronę zdrowia, w tym na budowę m.in. obwodnicy Dzierżoniowa czy Złotoryi, ale także na modernizacja drogi DW351 Pieńsk – Jędrzychowice, DW354 Turoszów-Sieniawka czy budowę dróg dojazdowych do mostu na Odrze w Ciechanowie i Brzegu Dolnym (DW323). Kolejne ważne zadania to m.in. budowa Dolnośląskiego Centrum Sportów na Polanie Jakuszyckiej, budowa Dolnośląskiego Ośrodka Medycyny Innowacyjnej, czy rozbudowa Opery Wrocławskiej - wymienia marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Na projekty drogowe i kolejowe zapisano w budżecie aż 703,5 mln złotych. To niemal 110 mln złotych więcej niż w ubiegłym roku.

 

Mapa przebiegu obwodnicy Złotoryi w ciągu drogi wojewódzkiej nr 363

Mapa przebiegu obwodnicy Złotoryi w ciągu drogi wojewódzkiej nr 363. Mapa: DSDIK

 

Obwodnica Złotoryi

Zadanie obejmuje I etap budowy obwodnicy, czyli frag­ment drogi o długości 5 km biegnący od trasy wojewódzkiej nr 363 Złotoryja - Jawor do drogi powiatowej nr 2610D Złotoryja-Wilków. Nową drogą będzie można dojechać do zakładów leżących w złotoryjskiej podstrefie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Obwodnica powstanie jako droga jednojezdniowa o dwóch pasach ruchu, każdy szeroki na 3,5 m, do tego 1,5-metrowej szerokości pobocza. W jej ciągu powstanie most przez Kaczawę.

Obwodnica Dzierżoniowa

Pierwszy etap budowy obwodnicy Dzierżoniowa to odcinek łączący drogi wjazdowe do miasta od strony Świdnicy i Pieszyc. Trasa będzie częścią drogi wojewódzkiej nr 382 i Trasy Sudeckiej. W ramach tej części inwestycji powstanie 3,1 km drogi, wzdłuż której przewidziano drogę serwisową dla obsługi terenów przyległych oraz obsługi i konserwacji sieci kanalizacyjnej. Zarówno od strony Świdnicy, jak i Pieszyc, na obwodnicę wjedziemy rondem. Wiadukt nad ul. Brzegową, rzeką Piławą oraz ulicą Nowowiejską będzie miał długość 115 metrów, wiadukt nad torami 57 metrów.

 

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: