Droga S3 połączy się z autostradą A4 pod Legnicą. Pojedziemy nowym odcinkiem
Nowy węzeł Legnica Południe połączy drogę ekspresową S3 z autostradą A4. Zdjęcia: GDDKIA

W poniedziałek, tj. 7 maja planowane jest wprowadzenie nowej tymczasowej organizacji ruchu na węźle Legnica Południe, który połączy autostradę A4 z powstającą drogą ekspresową S3.

- Zmiana polegać będzie na włączeniu do ruchu części północnej węzła autostradowego Legnica II (docelowo Legnica Południe) i udostępnieniu kierowcom dwóch jezdni drogi S3 na odcinku o długości około 6,5 km – informują przedstawiciele dolnośląskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Ruch z autostrady A4 odbywać się będzie dwoma jezdniami, na dwóch pasach, w kierunku miasta Legnica, do węzła Legnica Zachód przy ul. Chojnowskiej. Na węźle Legnica Południe otwarte zostaną relacje ruchu: Legnica – Wrocław – Legnica oraz Legnica – Jędrzychowice – Legnica. Natomiast część południowa węzła, tj. w kierunku na Jelenią Górę, będzie w dalszym ciągu zamknięta.

 

Mapa z lokalizacją oddanego do ruchu odcinka drogi S3 wraz z węzłem z autostradą A4

Mapa z lokalizacją oddanego do ruchu odcinka drogi S3 wraz z węzłem z autostradą A4. Mapa: GDDKIA

Na pozostałym odcinku zadania V, o długości ok. 15 km, wykonawca (Budimex) planuje przełożenie ruchu z jezdni zachodniej na jezdnię wschodnią. Ruch zostanie przekierowany od początku kontraktu (czyli za miejscowością Chróstnik) do węzła Legnica Zachód, z jezdni prawej (zachodniej) na jezdnię lewą (wschodnią). Tam ruch będzie odbywał się dwukierunkowo.

Planowane zmiany związane są z etapowaniem robót i umożliwią wykonanie kolejnych prac na istniejącym odcinku DK3 oraz na jezdni zachodniej S3, gdzie wykonawca musi dokończyć roboty nawierzchniowe oraz wykonać oznakowanie poziome.

Budowa drogi ekspresowej S3 na odc. Nowa Sól – Legnica, zad. V, to odcinek o długości ponad 22 km, którego wykonawcą jest konsorcjum firm Budimex SA i Ferrovial Agroman SA. Kontraktowy termin zakończenia prac przypada na 15 czerwca 2018r. i nie jest on równoznaczny z oddaniem trasy do użytkowania.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Marek88
2018-05-08 12:11
No wreszcie! Jeszcze chwila i będziemy śmigać przedłużoną A4. Brawo Budimex!

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: