Drogowcy rozpoczęli prace na autostradzie A4 w Zabrzu
Doszedł kolejny remont i utrudnienia na autostradzie A4. Tym razem drogowcy rozpoczęli prace na A4 w Zabrzu. Remont potrwa do końca listopada 2016 r. Zdjęcia: GDDKiA

W piątek 26 sierpnia ruszył remont dylatacji na autostradzie A4 w Zabrzu (wymiana na obiekcie w km 318+340 - rejon węzła Gliwice Sośnica). Główny remont prowadzony jest na jezdni w kierunku Katowic. Wszystkie prace powinny zakończyć się pod koniec listopada 2016 r.

W pierwsze fazie zostaną wykonane przewiązki - przejazdy przez pas rozdziału. Podczas budowy przewiązek jezdnie będą zawężone do dwóch pasów ruchu. Zakończenie robót przygotowawczych (pierwszej fazy) planowane jest na 6 września 2016 roku.

W drugiej fazie, planowanej od 6 września br., zamknięty dla ruchu zostanie wiadukt w ciągu autostrady A4 na jezdni w kierunku Katowic. Wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Podczas zamknięcia wiaduktu, kierujący się do Katowic, będą musieli zjechać na przeciwległą jezdnię. Kierowcy poruszający się z Katowic w kierunku Wrocławia będą jechać po zawężonym przekroju jezdni. Oba kierunki ruchu zostaną rozdzielone barierami metalowymi typu lekkiego. Na jezdni dwukierunkowej wprowadzone będzie ograniczenie prędkości do 80 km/h w linii prostej oraz 60 km/h bezpośrednio przed wjazdem/zjazdem przez pas rozdziału. Dodatkowo na całej długości organizacji ruchu na czas robót, obowiązywać będzie zakaz wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe.

W kolejnym etapie zamknięta zostanie jezdnia w kierunku Wrocławia, aby wymienić nawierzchnię oraz bariery na wiadukcie. Wtedy ruch dwukierunkowy będzie się odbywać jezdnią prowadzącą do Katowic.

Zakończenie wszystkich robót planowane jest na koniec listopada 2016 roku.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: