Drogowcy rozpoczęli remont estakady na drodze S1 w Sosnowcu.
Przebudowa estakady w ciągu drogi ekspresowej S1 w Sosnowcu potrwa do połowy listopada 2017 r. Zdjęcia: GDDKiA

Dwa lata mają potrwać prace przy przebudowie estakady w ciągu drogi ekspresowej S1 w Sosnowcu. GDDKIA przystąpiła do remontu, którego pierwszym etapem będzie rozbiórka istniejącego obiektu.

W ramach prac na drodze ekspresowej S1 w Sosnowcu przewiduje się w pierwszej kolejności częściową rozbiórkę istniejącej estakady i dojazdów, a następnie przebudowę obiektu mostowego i doprowadzenie estakady do obecnych wymagań umożliwiającą ruch pojazdów dopuszczonych do ruchu bez ograniczeń.

W ramach robót drogowych zostanie przebudowany odcinek drogi ekspresowej S1 (dojazdy do estakady) na długości łącznie 119,25m. Projekt zakłada wykonanie nowej konstrukcji jezdni i dostosowanie jej do wymagań dla dróg klasy S (ekspresowej) tj. pasy ruchu o szerokości 3,50 m oraz pasy awaryjne o szerokości 2,50 m. Obiekt wraz z dojazdami ma docelowo zapewnić sprawny i bezpieczny ruch.

Wykonawcą prac o wartości około 21,7 mln zł jest Przedsiębiorstwo Robót Mostowych „Mosty-Łódź” S.A. Zakończenie robót planowane jest na połowę listopada 2017 roku.

Utrudnienia w ruchu na drodze S1 w Sosnowcu:

W pierwszej kolejności przewiduje się zamknięcie ruchu na jednej jezdni i przebudowę estakady na niej. Ruch samochodowy w tym czasie odbywał się będzie drugą jezdnia estakady. Po jej przebudowie nastąpi przebudowa drugiej jezdni estakady.

Na czas remontu obiektu na jezdni w kierunku Warszawy ruch drogowy został przeniesiony na jezdnie drogi S1 w kierunku Bielska-Białej. Ruch odbywa się dwukierunkowo, po jednym pasie w każdym kierunku. Ograniczenia w ruchu występują na odcinku o długości 1200 m. Wprowadzono również ograniczenia prędkości do 60 km/h.

 

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: