1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Duże utrudnienia na północy Wrocławia. To remont ul. Pomorskiej i pl. Staszica

Duże utrudnienia na północy Wrocławia. To remont ul. Pomorskiej i pl. Staszica

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl, UM Wrocław
  3. 2023-04-05
Duże utrudnienia na północy Wrocławia. To remont ul. Pomorskiej i pl. Staszica
Przebudowa ul. Pomorskiej i pl. Staszica powodują utrudnienia w ruchu w północnej części Wrocławia. Zdjęcia: GDDKIA
Ruszył kolejny etap przebudowy pl. Staszica na Nadodrzu we Wrocławiu. Kierowców czekają duże zmiany i utrudnienia w ruchu.

Spis treści:

 

Utrudnienia w północnej części Wrocławia

 

Utrudnienia w północnej części Wrocławia są związane z remontem ul. Pomorskiej i zachodniej części pl. Staszica – ciągu od skrzyżowania z Dubois niemal do wiaduktu kolejowego nad ul. Reymonta. Z początkiem kwietnia zamknięty został plac Staszica.

Przez najbliższe miesiące wykonawca będzie na tym ważnym skrzyżowaniu przebudowywał sieci podziemne, torowisko tramwajowe, budował nową jezdnię, oświetlenie, drogi dla rowerów, chodniki, przejścia dla pieszych.

Remont Pomorskiej i pl. Staszica

Od niedzieli, 2 kwietnia nie wjedziemy na pl. Staszica, jadąc od ul. Reymonta i Łowieckiej. Podróżując od południa nie wjedziemy do Reymonta, dojedziemy tylko ul. Łowiecką.

Drogowcy wyznaczyli objazd - przez ul. Łowiecką, Kurkową w stronę ul. Dubois. W przeciwnym kierunku analogicznie. Jeśli ktoś ma możliwość nadłożenia drogi i ominięcia tego fragmentu miasta, warto to rozważyć.


Organizacja ruchu obowiązująca na pl. Staszica we Wrocławiu od 2 kwietnia br. Organizacja ruchu obowiązująca na pl. Staszica we Wrocławiu od 2 kwietnia br. Mapa: GDDKIA

Objazd dla linii 714 i zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej

Zmieni się również trasa tymczasowej linii autobusowej 714. Autobusy jadące z Osobowic w kierunku Dworca Nadodrze pojadą od ulicy Reymonta przez ul. Łowiecką, Kurkową, pl. Strzelecki i pl. Staszica. W kierunku przeciwnym będą odjeżdżały z przystanku „Dworzec Nadodrze”, który jest zlokalizowany po południowej stronie pl. Powstańców Wielkopolskich (przystanek dla tramwajów linii 1, 8 i 70 w kierunku ul. Słowiańskiej, w pobliżu poczty) i pojadą przez ul. Trzebnicką i Kleczkowską do Reymonta.

Kiedy koniec remontu ul. Pomorskiej we Wrocławiu?

Inwestycja jest realizowana w ramach przebudowy ul. Pomorskiej i zachodniej części pl. Staszica. Jest współfinansowana z Polskiego Ładu. Jej koszt to ponad 66 milionów złotych. Inwestycja zakończy się na początku drugiego kwartału 2024 roku.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Jak dojadę - Wrocław