Duże utrudnienia na trasie do lotniska Pyrzowice. Wahadło na drodze S1
Budowa drogi S1 Pyrzowice – Podwarpie powoduje utrudnienia w ruchu. Uwaga na ruch wahadłowy pomiędzy węzłem Podwarpie a węzłem Mierzęcice, może to opóźniać dojazd do lotniska. Zdjęcia: GDDKIA

Turyści planujący podróż z lotniska w Pyrzowicach powinni uwzględnić dodatkowy czas na dojazd. Powodem są utrudnienia w związku z budową drugiej jezdni drogi ekspresowej S1 Pyrzowice – Podwarpie. Wprowadzono ruch wahadłowy.

W związku z budową drugiej jezdni drogi S1 Pyrzowice – Podwarpie wprowadzono ruch wahadłowy pomiędzy węzłem Podwarpie a węzłem Mierzęcice. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała podczas wykonywania prac zabezpieczających nasypu przy istniejącym wiadukcie nad drogą krajową nr 78. Roboty te związane są z budową bliźniaczego obiektu w ciągu dobudowywanej drugiej jezdni trasy ekspresowej S1.

- W okresie szczytu komunikacyjnego może dochodzić do wydłużenia czasu przejazdu na odcinku Podwarpie - Pyrzowice o około 15 minut – szacują drogowcy. Przy sprzyjających warunkach pogodowych usuniecie wahadła powinno nastąpić 26 lipca br.

Przypomnijmy, umowę na budowę bliźniaczej jezdni drogi ekspresowej S1 Pyrzowice – Podwarpie podpisano jesienią 2018 roku. Nową jezdnię na odcinku węzeł Lotnisko – węzeł Podwarpie wraz z budową obiektów inżynierskich realizuje konsorcjum Rubau Polska i Construcciones Rubau z Hiszpanii. Prace mają zakończyć się w kwietniu 2021 r. i wyniosą 121,8 mln zł. Zadanie jest częścią większej inwestycji jaką jest budowa  wszytskich brakujących odcinków drogi ekspresowej S1 na  Górnym Śląsku. 

Utrudnienia tez na S1 Dąbrowa Górnicza - Sosnowiec

Ruch wahadłowy na odcinku do lotniska w Pyrzowicach to nie jedyne utrudnienie na drodze ekspresowej S1. W tym tygodniu rozpoczął się remont odcinka S1 od węzła Podlesie w Dąbrowie Górniczej do stacji Shell w Sosnowcu.

Ekipy remontowe na S1 Dąbrowa Górnicza – Sosnowiec

Remont drogi ekspresowej S1 Dąbrowa Górnicza - Sosnowiec

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: