• Facebook - conadrogach
Duże utrudnienia w Łodzi - ruszają prace na 3 skrzyżowaniach

W niedzielę 1 marca, w ramach kolejnego etapu przebudowy Trasy WZ w Łodzi rozpoczną się prace na trzech skrzyżowaniach: Bandurskiego/Mickiewicza - Włókniarzy (DK1)/JPII, Piłsudskiego - Kopcińskiego/Śmigłego-Rydza (DK14) oraz Piłsudskiego - Niciarniana. Kierowców czekają poważne utrudnienia w ruchu.

Bandurskiego/Mickiewicza - Włókniarzy (droga krajowa nr 1)/JPII

Prace obejmą północno-zachodnią część skrzyżowania. Zamknięty będzie przejazd północną nitką al. Mickiewicza w kierunku Retkini oraz dolną nitką al. Włókniarzy w kierunku ul. Pabianickiej.

Przejazd estakadami w kierunkach na północ i południe będzie się odbywał bez zakłóceń. Utrzymane zostaną wszystkie przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe.

Autobusy jadące z centrum na Retkinię skręcą w prawo w al. Włókniarzy, zawrócą przez ul. Karolewską i skręcą w prawo w al. Bandurskiego.

Autobusy kursujące przez skrzyżowanie w relacji północ - południe skręcą w al. Bandurskiego, zawrócą przez ślimaki na al. Unii i ul. Maratońskiej, po czym skręcą w prawo w al. JPII (lub pojadą prosto al. Mickiewicza).

Utrzymane zostaną dotychczasowe przystanki, powstaną też nowe, a autobusy będą się zatrzymywać na wszystkich możliwych przystankach, co umożliwi pasażerom dogodne przesiadki.

Takie same objazdy zalecane są kierowcom pozostałych pojazdów.Piłsudskiego - Kopcińskiego/Śmigłego-Rydza (droga krajowa nr 14)

Zamknięty będzie przejazd al. Piłsudskiego przez skrzyżowanie na wprost w obu kierunkach. Jadący w stronę Widzewa będą musieli skręcić w prawo w al. Śmigłego-Rydza, nadjeżdżających z Widzewa do śródmieścia będzie obowiązywał nakaz skrętu w prawo w ul. Kopcińskiego.

Przejazd z północy na południe (i w kierunku przeciwnym) po al. Śmigłego-Rydza i ul. Kopcińskiego będzie możliwy, ale zmniejszy się liczba pasów. W kierunku południowym zostanie utrzymany buspas. W obu relacjach wyłączone zostaną skręty w lewo, skręty w prawo będą dopuszczone.

Trasy autobusów jeżdżących w relacji Widzew - Retkinia (i odwrotnie) zostaną podzielone na dwie części. Te dojeżdżające od strony centrum będą zawracały na wysokości szpitala im. Korczaka, dla jadących z Widzewa powstanie zawrotka na wysokości ul. Wydawniczej.

Co ważne, przejazdy umożliwiające zawracanie po obu stronach skrzyżowania będą przeznaczone wyłącznie dla pojazdów MPK.

Autobusy jadące al. Śmigłego-Rydza w kierunku północnym skręcą w prawo w al. Piłsudskiego, przejadą ok. 100 m, po czym zawrócą specjalnie zbudowanym przejazdem, dojadą do ul. Kopcińskiego i skręcą w prawo. Ruch autobusów na południe będzie się odbywał bez zmian.

Kierowcy indywidualni mogą korzystać z kilku objazdów. Jadący do centrum - z ul. Wydawniczej, ul. Tuwima, ul. Przędzalnianej (najkrótszy), a także ul. Niciarnianej, ul. Konstytucyjnej, ul. Narutowicza, czy ul. Pomorskiej (na północy) lub ul. Przybyszewskiego (na południu), jadący na Widzew - z al. Śmigłego-Rydza bądź Przędzalnianej i Milionowej (najkrótszy), ul. Czechosłowackiej i ul. Widzewskiej (na północy) lub ul. Przybyszewskiego (na południu).Piłsudskiego - Niciarniana

Budowa torowiska na tym skrzyżowaniu spowoduje zamknięcie przejazdu ul. Niciarnianą przez al. Piłsudskiego na wprost w obu kierunkach. Nie będzie również można skręcać w lewo z al. Piłsudskiego w ul. Niciarnianą. Przejazd na wprost al. Piłsudskiego oraz wszystkie prawoskręty będą utrzymane.

Jadący na południe przez skrzyżowanie autobus linii 64 skręci w prawo w al. Piłsudskiego, dojedzie do ul. Konstytucyjnej, zawróci, dojedzie z powrotem do ul. Niciarnianej i skręci w nią w prawo. W kierunku przeciwnym zawróci przez wiadukt na ul. Wałowej.

Kierowcy indywidualni mogą korzystać z tego samego objazdu, a dodatkowo także z ul. Widzewskiej. Dotychczasowa zawrotka przed wiaduktem dla jadących od centrum będzie czynna, a zamknięty drugi przejazd dla wyjeżdżających z ul. Widzewskiej i zawracających w stronę Widzewa-Wschodu zastąpi specjalnie zbudowana nowa zawrotka na wysokości stadionu.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz:
DROGI W POLSCE
SPRAWDŹ CO NA DROGACH
WYZNACZANIE TRASY