• Facebook - conadrogach
Duże zainteresowanie budową obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego
Obwodnica Nowego Miasta Lubawskiego powstanie jako droga o przekroju 2+1. Zdjęcia: GDDKIA

Czternastu wykonawców chce budować obwodnicę Nowego Miasta Lubawskiego w ciągu drogi krajowej nr 15 (woj. warmińsko-mazurskie). Obwodnica o długości 18 km ominie miasto od wschodu.

Najniższą cenę 269,1 mln zł zaproponowało konsorcjum 5 firm, którego liderem jest Trakcja PRKiI SA z Warszawy, najwyższą – 496, 7 mln zł konsorcjum PBDiM Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego oraz Planeta Sp. z o.o. z Warszawy. Teraz GDDKIA wybierze najkorzystniejszą ofertę. - Oprócz ceny, jednym z kryteriów jest termin wykonania. Wykonawcy na etapie składania ofert mogli zaproponować wykonanie zamówienia w terminie krótszym niż maksymalny wymagany okres 37 miesięcy, jednak nie krótszym niż 34 miesiące. Wszyscy składający oferty zadeklarowali 34-miesięczny okres wykonania zadania. Trzecim kryterium oceny ofert był okres gwarancji. Każdy ze startujących w przetargu zaoferował 10-letnią gwarancję jakości wykonanych robót – poinformował olsztyński oddział GDDKIA.

Obwodnica Nowego Miasta Lubawskiego realizowana będzie w systemie „Projektuj i buduj”. Wykonawca, przed przystąpieniem do prac budowlanych, zajmie się opracowaniem dokumentacji projektowej oraz uzyskanie wszelkich wymaganych uzgodnień, pozwoleń, zezwoleń, decyzji niezbędnych do zaprojektowania i zrealizowania inwestycji.

Mapa obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego

Obecnie drogą krajową nr 15, która przebiega przez centrum miejscowości, każdego dnia przejeżdża od 12 do 16 tys. pojazdów. Obwodnica o dł. 18 km ominie Nowe Miasto Lubawskie od wschodu. Będzie drogą klasy GP o przekroju 2+1.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: