• Facebook - conadrogach
DW544: Pomysł na trzeci most w Ostrołęce

W Ostrołęce może powstać nowy most na Narwi. Połączyłby on drogę wojewódzką nr 544, drogę krajową nr 61 z południową stroną miasta w kierunku trasy wylotowej na Goworów.

Nowy most przez Narew w Ostrołęce znalazłaby się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 544 prowadzącej w kierunku Przasnysza, a zjazdy będą prowadzić południową częścią miasta do ronda u zbiegu małej obwodnicy i Goworowskiej oraz na drogę przez Dzbenin w kierunku Goworowa.

Most usprawniłby komunikację w południowej części miasta, przynajmniej do czasu zanim powstanie obwodnica Ostrołęki. Pomysł na budowę nowej przeprawy mostowej przez Narew na wysokości ronda „Łupaszki” (skrzyżowanie ul. Brzozowej DW544 z ul. Warszawską droga krajowa nr 61) związany jest z uruchomieniem programu Regionalnego Instrumentu Terytorialnego dla Miasta Ostrołęki ze środków unijnych w ramach nowego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Projekt czeka teraz na akceptację i wsparcie finansowe w urzędzie marszałkowskim województwa mazowieckiego. Jego realizacja przewidziana jest na lata 2014 – 2017.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: