1. Strona główna
  2. Informacje
  3. DW719: Przebudowa ul. Kleszczowej w Warszawie zbliża się do końca

DW719: Przebudowa ul. Kleszczowej w Warszawie zbliża się do końca

  1. conadrogach.pl
  2. UM Warszawa
  3. 2014-10-24
DW719: Przebudowa ul. Kleszczowej w Warszawie zbliża się do końca
Rozpoczyna się ostatni etap trwającej od pięciu miesięcy przebudowy ul. Kleszczowej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 719. W najbliższy weekend, 24-26 października, na jezdni układana będzie ostatnia warstwa asfaltu.
W piątek, 24 października, ok. godz. 22.00 zamknięta zostanie ul. Kleszczowa oraz fragment ul. Ryżowej - od skrzyżowania z ul. Fasolową do skrzyżowania z ul. Szczerą. Zamknięcie potrwa do niedzieli, 26 października, do godz. 22.00. Ponadto w sobotę, 25 października, w godz. 9.00-15.00 zamknięty będzie dojazd z ul. Łopuszańskiej do ul. Krańcowej (w kierunku zajezdni MZA).

Zmiany w organizacji ruchu umożliwią ułożenie ostatniej, ścieralnej warstwy asfaltu. Po zakończeniu tych prac wróci obecnie obowiązująca organizacja ruchu, czyli jeden kierunek na ul. Ryżowej (w stronę ul. Bolesława Chrobrego) oraz jeden kierunek na ul. Kleszczowej (od ul. Ryżowej do Łopuszańskiej).

Pod koniec października zaplanowano przywrócenie dwukierunkowego ruchu na ulicach Ryżowej i Bolesława Chrobrego oraz na ul. Krańcowej. Uruchomione zostaną wówczas nowe ronda (na skrzyżowania ul. Kleszczowej z ul. Ryżową/Bolesława Chrobrego oraz z Krańcową). Ruch dwukierunkowy na ul. Kleszczowej zostanie przywrócony w listopadzie.

Po przebudowie ulica Kleszczowa nadal będzie miała jedną jezdnię o szerokości 7 m zbudowaną wraz z podbudową, odwodnieniem i oświetleniem, chodniki po obydwu stronach oraz po północnej stronie przylegającą do chodnika drogę dla rowerów. Na skrzyżowaniu z ulicami Dojazdową i Płomyka pojawi się wydzielony pas do skrętu w lewo, umożliwiający dojazd do stacji paliw. Przystanki komunikacji miejskiej zostaną przeniesione do zatok, będą nowe wjazdy bramowe do posesji.

Inne remonty dróg miejskich w Warszawie

W związku z budową torowiska tramwajowego na ul. Powstańców Śląskich i koniecznością wyłączenia ruchu tramwajowego na ul. Dywizjonu 303 - od nocy z 24 na 25 października, od godz. 00.00 do 27 października, do godz. 04.00 - tramwaje linii 20 będą kursowały na skróconej trasie: Żerań FSO – Koło.

Na Białołęce 25 października (cały dzień) zostanie zamknięty odcinek ul. J. Mehoffera pomiędzy ul. Polnych Kwiatów a M. Jeżowskiego. Zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu linii 176 – autobusy od godz. 7.00 do 23.30 będą kursowały na trasie skróconej: Pl. Hallera - Polnych Kwiatów.

Drogowcy będą także otwierali ulice po remoncie – w sobotę, 25 października, rano otwarta zostanie ul. Przewodowa (remontowany był odcinek od ul. Patriotów do Strzygłowskiej) a w poniedziałek, 27 października, Krakowskie Przedmieście (pomiędzy ul. Świętokrzyską a Królewską).
Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 719 Jak dojadę - Warszawa