1. Strona główna
  2. Informacje
  3. DW719: Trasa Świętokrzyska z zezwoleniem na budowę

DW719: Trasa Świętokrzyska z zezwoleniem na budowę

  1. conadrogach.pl
  2. Mazowiecki UW
  3. 2014-05-28
DW719: Trasa Świętokrzyska z zezwoleniem na budowę
Wojewóda mazowiecki wydał decyzję zatwierdzającą projekt budowlany oraz zezwalającą na realizację inwestycji drogowej (ZRID) w stolicy na odcinku od ul. Tysiąclecia do ul. Zabranieckiej (w ciągu DW719). Ma ona rygor natychmiastowej wykonalności.
Zezwolenie dotyczy odcinka „B” Trasy Świętokrzyskiej, która jest częścią drogi wojewódzkiej nr 719 prowadzącej z Puszczy Mariańskiej do Warszawy. Fragment o długości 1,3 km będzie miał początek na przedłużeniu ul. Kijowskiej. Przewidziano budowę m.in. dwóch dwupasmowych jezdni z miejscem na tory tramwajowe, tuneli pod torami kolejowymi, sygnalizacji świetlnej oraz przebudowę sieci wodociągowej i gazowej.  Zaplanowano także skrzyżowanie z ul. Podlaską.

Wydane zezwolenie pozwoli na budowę kolejnego odcinka Trasy Świętokrzyskiej. Zgodnie z planami zagospodarowania przestrzennego dla rejonu Targówka Przemysłowego, przewidywane jest poprowadzenie dalszych fragmentów drogi w kierunku Ząbek.

Budowa Trasy Świętokrzyskiej została podzielona na trzy etapy. We wrześniu 2013 roku Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych podpisał umowę na budowę pierwszego odcinka trasy, od Wybrzeża Szczecińskiego do Zamoyskiego. Prace dla tego etapu powinny zakończyć się 30 września 2014 roku.

Brakujący, środkowy fragment Trasy Świętokrzyskiej łączący ul. Zamoyskiego z ul. Kijowską jest w fazie projektowej.

Inwestorem zadania jest prezydent m.st. Warszawy.
Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 719 Jak dojadę - Puszcza Mariańska Jak dojadę - Warszawa